Zavrieť

Porady

Kópia dokladu

Prosím Vás môžem zaúčtovať kópiu dokladu z registračnej pokladne ako výdavok? Zamestnanec mi priniesol takýto doklad o nákupe tovaru.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    aktaK Pozri príspevok
    takže mne sa práve dnes dostal do rúk takýto doklad, predpokladám, že aj zadavatelka témy mala na mysli takéto nieco:
    je toto platný doklad? možem z neho odpočítať dph a dať do nákladov, ked nemá ochranný znak MF a je na nom napísané
    "kopia"? u majiteľa som zatiaľ nezisťovala, prečo mu takýto doklad dali, surfujem po internete a zistujem, prečo registračka
    "vyplula" takýto doklad, ale nič som zatial nenasla...

    To nie je dobrý doklad, asi tam nastala nejaká chyba pri vydávaní dokladu .Ja osobne ak niečo nahadzujem do ERP(robím len úhrady pohľadávok) , originál s MF odovzdám zákazníkovi s faktúrou a k svojej faktúre si vytlačím "Kópia účtu " a nemám na tejto kópii MF .Samozrejme k dennej evidencii tržieb mám potom aj dennú uzávierku.Ja si tieto kópie tlačím len pre moju lepšiu orientáciu. Na originál doklade je MF. Keďže Ty musíš mať originál s MF , tento doklad nie je platný a vhodný pre uplatnenie odpočtu DPH .Treba ísť za predajcom a reklamovať to ,to by mal spraviť živnostník.Ak nie ....tak má smolu , podľa mňa to nemôže ísť v takejto podobe ani do výdavkov/nákladov .

    P.S. Kópia účtu nie je platný fiškálny doklad !
    Naposledy upravil Zita5 : 06.03.13 at 05:46

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    kalinka Pozri príspevok
    Prosím Vás môžem zaúčtovať kópiu dokladu z registračnej pokladne ako výdavok? Zamestnanec mi priniesol takýto doklad o nákupe tovaru.

    Ďakujem
    Môžeš upresniť pojem kópia, kópia dokladu z ECR môže byť aj okopírovaný bloček na kopírke a ten teda relevantným dokladom nie je.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    kalinka Pozri príspevok
    Prosím Vás môžem zaúčtovať kópiu dokladu z registračnej pokladne ako výdavok? Zamestnanec mi priniesol takýto doklad o nákupe tovaru.Ďakujem
    K účtovaniu výdavkov potrebuješ originál dokladu - faktúra, resp. blok z ERP.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    KEJKA Pozri príspevok
    K účtovaniu výdavkov potrebuješ originál dokladu - faktúra, resp. blok z ERP.
    Naozaj?
    lenka_bodorova
    Aj mne doniesol zamestnanec blok z ERP, ktorý vyzerá ako originál doklad len je na ňom napísané kópia dokladu, lebo sa im zasekla pokladňa a len túto kópiu sa im podarilo vytlačiť? Môžem ho dať do účtovníctva do nákladov a uplatniť DPH? Ďakujem
    Jedinečná ako každí.. účtovníčka_prešov
    podľa mňa môžte si dať aj kópiu, bežne sa stane že sa blok stratí. Keď sa vystavuje kópia faktúry označuje sa ako opis a tiež sa môže dať do účtovníctva. Samozrejme, by nemali byť všetky doklady kópie ale mali by byť originály..

    CHIC je offline (nepripojený) CHIC

    CHIC
    Ak je to doklad z ERP označený ako "kópia", potom v zmysle zákona nesmie obsahovať ochranný znak. Ako sa dá účtovať na základe dokladu bez ochranného znaku, keď ten je povinnou náležitosťou dokladov vyhotovených ERP? Verím, že môžu nastať rôzne situácie pri vydávaní dokladov z ERP, ale som presvedčený, že kontrolór by to neakceptoval.

    aktaK je offline (nepripojený) aktaK

    aktaK
    takže mne sa práve dnes dostal do rúk takýto doklad, predpokladám, že aj zadavatelka témy mala na mysli takéto nieco:
    je toto platný doklad? možem z neho odpočítať dph a dať do nákladov, ked nemá ochranný znak MF a je na nom napísané
    "kopia"? u majiteľa som zatiaľ nezisťovala, prečo mu takýto doklad dali, surfujem po internete a zistujem, prečo registračka
    "vyplula" takýto doklad, ale nič som zatial nenasla...

    Naposledy upravil aktaK : 05.03.13 at 16:54
    Doklad.jpg  

    aktaK je offline (nepripojený) aktaK

    aktaK
    prosím, ešte raz, viete mi povedať, aký dôvod má predajca na to, aby vystavil takýto doklad?

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    aktaK Pozri príspevok
    prosím, ešte raz, viete mi povedať, aký dôvod má predajca na to, aby vystavil takýto doklad?
    Kšeft s bločkami?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.