Zavrieť

Porady

očkovanie do nákladov?

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať: zamestnanec bol vyslaný na pracovnú cestu do Afriky, kde sú určité povinné očkovania. Môžem dať tento výdavok do nákladov? alebo lepšie SF /ak zo SF mu to preplatím, dať mu to do mzdy a zdaniť + odvody?/?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    biba1970 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať: zamestnanec bol vyslaný na pracovnú cestu do Afriky, kde sú určité povinné očkovania. Môžem dať tento výdavok do nákladov? alebo lepšie SF /ak zo SF mu to preplatím, dať mu to do mzdy a zdaniť + odvody?/?
    Je to náklad.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    biba1970 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať: zamestnanec bol vyslaný na pracovnú cestu do Afriky, kde sú určité povinné očkovania. Môžem dať tento výdavok do nákladov? alebo lepšie SF /ak zo SF mu to preplatím, dať mu to do mzdy a zdaniť + odvody?/?
    Je to daňový výdavok zamestnávateka, ktorý vyplýva zo zákona o cestovných náhradách

    § 28
    Náhrada iných výdavkov


    (1) Zamestnancovi možno poskytnúť náhradu preukázaných cestovných výdavkov za cestu do Slovenskej republiky a späť na účely dovolenky, lekárskej prehliadky, pôrodu, z dôvodu choroby alebo úrazu a účasti na pohrebe člena rodiny (§ 2 ods. 4).

    (2) Zamestnancovi možno poskytnúť náhradu preukázaných cestovných výdavkov za cesty podľa odseku 1, ktoré vznikli jeho manželovi a deťom.

    (3) Zamestnancovi, ktorý je dočasne vyslaný do tropických oblastí alebo inak zdravotne obťažných oblastí, patrí náhrada preukázaných výdavkov, ktoré jemu, manželovi a deťom vznikli za povinné očkovanie a za očkovanie odporúčané Svetovou zdravotníckou organizáciou alebo Úradom verejného zdravotníctva.

    biba1970 je offline (nepripojený) biba1970

    biba1970
    dnes mi šéf dal, že mám zaúčtovať ešte aj poplatok za vydanie pasu, je to možné?

    očkovanie do nákladov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.