Zavrieť

Porady

vyzivne na dceru od otca- invalidneho dochodcu

Dobry vecer!
Potrebovala by som poradit vo veci vyzivneho alebo podat nejake info, aby som vedela, co mozem ocakavat. V decembri 2010 som odisla od byvaleho partnera s nasou, vtedy 8 mesacnou, dcerou. V marci bol podany navrh na urcenie vyzivovacej povinnosti a upravy styku otca s maloletou. Byvaly je plny invalidny dochodca a pobera cca 250€. Do decembra 2011 (vratane) bol zamestnany a dostaval minimalnu mzdu + stravne. Mesacne plati hypoteku na svoj byt cca 135 € a cca 150€ najom. Okrem toho pobera prispevok na osobneho asistenta (je nim jeho kamarat a tieto peniaze mu nevyplaca) vo vyske cca 200€ mesacne (preukazat to viem len na zaklade svedectva nasich spolocnych znamych a svojich skusenosti z nasho spolocneho 8-rocneho vztahu). V decmbri 2011 sa mu narodilo druhe dieta. V spolocnej domacnosti teda momentalne zije so svojou priatelkou a synom. Mne prispieva na dceru, od kedy sme sa od neho odstahovali, sumou 30€, co je zalostne malo . Ja som stale na materskej, teda moj prijem je 217, 24€, zijem v podnajme s dcerkou. Zaujima ma, ci existuje realna sanca, ze sud stanovi vyssiu vysku vyzivneho a ci sa pri tom posudzuje aj prijem (teda rodicovsky prispevok) jeho sucasnej partnerky.
Ziadala som upravu vyzivneho spätne, od kedy sme od neho odisli (dec. 2010).
Velmi pekne Vam dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    súd prihliada na oprávnené potreby mal. dieťa, ale zároveň aj na schopnosti a možnosti rodičov. Otec je invalidný dôchodca, viac-menej odkázaný na štát.

    Príspevok na osobného asistenta nie je jeho príjem, ten je účelovo určený asistentovi. Rodičovský príspevok jeho partnerky rovnako nie je jeho príjmom a preto sa nepočíta do jeho príjmov.

    Nikto nevie, v akej výške súd určí výživné, ale pochybujem, že to bude viac ako minimálne výživné.

    vyzivne na dceru od otca- invalidneho dochodcu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.