Zavrieť

Porady

trestne oznamenie po skonceni pp

Dobry den poradaci.rada by som sa vas chcela opytat na jednu vec minuly rok som ukoncila pp dohodou.po pol roku prislo trestne oznamenie od mojho byvaleho zamestnavatela ze som sposobila spreneveru.v dohode o hmotnej zodpovednosti mam ale uvedene ze skoncila jej plstnost rozviazanim pp a v praci som podpisala aj inventuru mne zverenych prostriedkou ale bohuzial nemam kopiu a pochybujem ze ju zamestnavatel prizna.mozte mi prosim poradit ake mam moznosti a ci vobec ma pravo po takej dobe podat na mna to?dakujem vam za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    poprosimradu Pozri príspevok
    Dobry den poradaci.rada by som sa vas chcela opytat na jednu vec minuly rok som ukoncila pp dohodou.po pol roku prislo trestne oznamenie od mojho byvaleho zamestnavatela ze som sposobila spreneveru.v dohode o hmotnej zodpovednosti mam ale uvedene ze skoncila jej plstnost rozviazanim pp a v praci som podpisala aj inventuru mne zverenych prostriedkou ale bohuzial nemam kopiu a pochybujem ze ju zamestnavatel prizna.mozte mi prosim poradit ake mam moznosti a ci vobec ma pravo po takej dobe podat na mna to?dakujem vam za odpoved
    Každý má právo podať trestné oznámenie. Zároveň má ale dokazovaciu povinnosť, t.j. svoje tvrdenie, že došlo k sprenevere bude musieť dokázať on. Samotné tvrdenie nestačí. A prečo nemáš kópiu inventúry? A to len pol roka po skončení PP? Ty si neodkladáš dôležité dokumenty?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Akože zadávatelka si troška pletie pojmy- totiž sprenevera nemá nič spoločné s hmotnou zodpovednosťou- to sú rozdielne veci- sprenevera može nastať aj bez podpísania hmotnej zodpovednosti...
    Tomu vsetkemu rozumiem ze sprenevera je nieco ine ako dohoda.ale v dohode o hz mam uvedene ze po skonceni pp zanika jej platnost a po innventarizacii uz nemusim ziaden schodok riesit tak tomuto nechapem

    trestne oznamenie po skonceni pp

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.