Zavrieť

Porady

Dohoda o prac.činnosti 20 hod týždenne?

Dobrý večer prajem,chcel by som vás poprosiť o pomoc:
ideme zamestnať brigádnika-barmana, pravdepodobne na Dohodu o pracovnej činnosti,ak to bude správne.
Týždenný prac.čas máme stanovený na 40 hod,týzdenne,ale momentálne nemáma pracovníka ktorý má takýto úväzok,naši 2 zamestnanci majú priemerný 37,5 hod týzden,1 kratší,druhý dlhší týzden.
Tento nový brigádnik na Dohodu o pracovnej činnosti-moze byt na polovicu týzdenného času - teda stanoveného 40 hodinového?
teda mu do dohody napíšeme max 20 hod týzdenne?
rozumieme tomu správne?

vopred dakujem moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    tibor1000 Pozri príspevok
    Dobrý večer prajem,chcel by som vás poprosiť o pomoc:
    ideme zamestnať brigádnika-barmana, pravdepodobne na Dohodu o pracovnej činnosti,ak to bude správne.
    Týždenný prac.čas máme stanovený na 40 hod,týzdenne,ale momentálne nemáma pracovníka ktorý má takýto úväzok,naši 2 zamestnanci majú priemerný 37,5 hod týzden,1 kratší,druhý dlhší týzden.
    Tento nový brigádnik na Dohodu o pracovnej činnosti-moze byt na polovicu týzdenného času - teda stanoveného 40 hodinového?
    teda mu do dohody napíšeme max 20 hod týzdenne?
    rozumieme tomu správne?

    vopred dakujem moc
    Najviac 10 hodín týždenne.

    § 228a
    Dohoda o pracovnej činnosti
    (1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

    (2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

    (3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anna81 Pozri príspevok
    Prosím Vás, ja mám otázku ohľadom ukončenia Dohody o pracovnej činnosti.
    Dohoda bola uzavretá dňa 13.3.2012 do 31.12.2012, ale zamestnanec ju chce ukončiť k 31.5.2012 nakoľko si našiel trvalé pracovné miesto. Organizácia mu v odchode nebráni.

    Len si nie som istá, či je potrebné vypísať dohodu o ukončení dohody o pracovnej činnosti k 31.5.2012?
    §228a
    (3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.

    tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

    tibor1000
    ďakujem vám moc,takze ani neplatí údaj ze maximálne 12 mesiacov moze pracovat na tuto dohodu,vsakze? ak je uzatvorena na dobu neurcitu,tak moze pracovat az do ukoncenia dohody napr. dohodou..
    ?

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    Prosím Vás, ja mám otázku ohľadom ukončenia Dohody o pracovnej činnosti.
    Dohoda bola uzavretá dňa 13.3.2012 do 31.12.2012, ale zamestnanec ju chce ukončiť k 31.5.2012 nakoľko si našiel trvalé pracovné miesto. Organizácia mu v odchode nebráni.

    Len si nie som istá, či je potrebné vypísať dohodu o ukončení dohody o pracovnej činnosti k 31.5.2012?

    druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

    druzstvo81
    môže byť na dohode o pracovnej činnosti uvedená mesačná odmena?
    (dochádzka sa bude rozpisovať na 10 hod týždenne.)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    druzstvo81 Pozri príspevok
    môže byť na dohode o pracovnej činnosti uvedená mesačná odmena?
    (dochádzka sa bude rozpisovať na 10 hod týždenne.)
    ÁNo.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    druzstvo81 Pozri príspevok
    môže byť na dohode o pracovnej činnosti uvedená mesačná odmena?
    (dochádzka sa bude rozpisovať na 10 hod týždenne.)
    Môže byť stanovená mesačná odmena. Evidujú sa skutočne odpracované hodiny, dochádza sa nemôže "rozpisovať"

    Dohoda o prac.činnosti 20 hod týždenne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.