Zavrieť

Porady

Ako žiť a prežiť.

Strojár
Sú tu témy s alkoholom a aj s výhľadom Slovenska. Ale podstatné podľa mňa je umenie ako sa správať v súčastnosti. To, čo kedysi platilo, tak nám akosi medzi prstami odvieva čas a budúcnosť je akási hmlistá a dalo by sa povedať neistá. To, čo môžem spraviť sám som sa snažil urobiť. Mám na vidieku pozemok, chovám na ňom ovce do zimy, v stodole mám drevo na 2 roky a stále som neistý, či to stačí. Štát sa zadlžuje ako gembler, ja som len zúčastnený. Jedného príp.18 rabovačov som schopný zastaviť kalibrom 9mm ale je to dosť ? Hlad je sviňa a nie všetko sa takto dá vždy riešiť. Nalejte mi prosím optimizmu, aby som videl svetlejšie zajtrajšky.
Usporiadat
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Žeby si bol dobre informovaný optimista, či ako sa to hovorí ?

Aký máš podklad pre takéto vízie ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Neberte živit příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Indeed Pozri príspevok
Žeby si bol dobre informovaný optimista, či ako sa to hovorí ?

Aký máš podklad pre takéto vízie ?
Ja Ti neviem. Akurát, že to negatívne, čo si myslím, že by sa mohlo stať sa asi stane. Bol by som veľmi rád ak by sa tieto moje zdania nenaplnili, lenže zatiaľ na to nie je dôvod na na Sk ani v EU a ani na Zemeguli. Keby aspoň tí obrezanci postavili ten 3 chrám, bolo by to jasnejšie. Nachystané to je lenže nikto ako prvý nestrieľa a neútočí fyzicky. Slovne obaja. P.S. Nie som obrezaný a ani nenosím turban.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

podstata veci je tá, že títo ako ty hovoríš "obrezaní" menia a korigujú svoje plány podĺa situacie a nie všetko im vyjde

inak podĺa toho, čo zamýšĺali už tu mala byť svetovláda NWO, začipovaní ĺudia, koncentračné tábory atd.atd...
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Indeed Pozri príspevok
podstata veci je tá, že títo ako ty hovoríš "obrezaní" menia a korigujú svoje plány podĺa situacie a nie všetko im vyjde

inak podĺa toho, čo zamýšĺali už tu mala byť svetovláda NWO, začipovaní ĺudia, koncentračné tábory atd.atd...
A nie je to ?
V Izraeli vlastnili židia žlté ŠPZ, Palestínci mali bieločierne alebo bieločervené podľa toho či boli z Wb alebo z Gazy.Kibucy sú obohnané ostnatým drôtom rovnako ako koncentráky a ČSSR, akurát že nie proti smeru von, ale proti smeru dnu.
Ako má vyzerať Tvoj OP v budúcnosti ?
Ako má vyzerať Tvoja Karta k účtu ?
A to čóro móro keby im WAFQ pozíciu na Al Haram as Sharif odovzdal, povolil kopať a stavať si ani nepredstavujem.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Lubko, chceš si vypracovať stratégiu prežitia, keď nik netuší čo nás čaká?
Veď kus zeme máš, takže od hladu neumrieš. Najviac nás väčšinu asi trápi fakt, čo ak nestihneme splácať pôžičky a zavesí sa na náš LV exekútor.
Ak vieme predvídať takúto hrozbu, tak potom treba riešiť v predstihu to, aby tá strecha nad hlavou ostala.
Sme konzumní. Nielen hypotéky, ale rôzne spotrebné úvery ohrozujú naše strechy. Takže sa viac nezadlžovať a splácať načas.

Nerada si spomínam na obdobie spred 20 rokov, keď som žila v Srbsku. Hyperinflácia, prázdne obchody a do toho časom prišli nálety NATO.
Ľudia v mestách naozaj hladovali, no viediečania netrpeli hladom. Ale vždy si pomohli. Každý mal niekoho niekde na vidieku a prežilo sa.
Najdôležitejšie bolo zabezpečiť hodnotnú stravu pre deti, potom sa myslelo na starcov, zabezpečiť nevyhnutné lieky a ostatní dokázali prežiť o chlebe a káve.
Práve skupina ochrancov - teda stredná generácia, ak ju mám takto nazvať sa zháňala v tom čase pre seba po káve a cigaretách, keď už boli naplnené brušká detí a starých rodičov. Fajčiť začali aj tí, čo dovtedy nefajčili.
Štastie mali rodiny, ktorých chlapi neboli odvedení do JNA.

Ale keby sme mali rátať s takouto alternatívou a neustále na ňu myslieť, zbláznili by sme sa.
Tuhé rodinné vzťahy sú zárukou dobrých, aj zlých časov. Takže sa teš zo života. Vždy existujú alternatívy ako prežiť. Niekto to nevie ani s plným vačkami a často sú chudobné rodiny šťastnejšie, ako tie bohaté.
9 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

tak co ved mas celkom dobre vyhliadky-barani gulas bude,dajake syry,zincica aj bryndza sice nie vela ,mas aj drevo tak nezamrznes co viac treba
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

My máme doma len vzduchovku, Lubko má aj kaliber 9mm. Ja by som sa to bála do rúk chytiť, ale Jurko Buchač v najhoršom virtuálne poučí.
Prúser bude, keď internetu nebude...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Boh je cesta...
0 1
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Si mi pripomenul jeden z najkrajších filmov http://www.csfd.cz/film/9351-stiny-horkeho-leta/

Nezabudni na zásobu soli, nielen pre barana.
Ozaj a máš vlastnú studňu? /myslela som, že sa spýta Danushka /
2 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

lubko6394 Pozri príspevok
Nalejte mi prosím optimizmu, aby som videl svetlejšie zajtrajšky.
Chceš naliať? Tu máš plný pohár:



Naposledy upravil Petra Nová : 26.05.12 at 22:11
2 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
trisestri Pozri príspevok
tak co ved mas celkom dobre vyhliadky-barani gulas bude,dajake syry,zincica aj bryndza sice nie vela ,mas aj drevo tak nezamrznes co viac treba
Ha-ha. Lenže tie ovce do zimy sú barani, takž žiaden syr, bryndza sa nekoná - akurát na Jána je naplánovaná kastrácia. Zatiaľ som to nezažil, ale sa poučím. Beztak to ja sám cítim ako akýsi neodôvodnený úlet, ale človek by mal byť nachystaný na všetko. Aj som bol. Za socíu, keď boli tie supermrazy som zistil, že by som v byte dlho neprežil a tak som 2-3 roky obchádzal na balkóne Peterky a plech do okna s výrezom na komín. Chvalabohu som ich nevyužil. Tento rok ma trápili krtkovia, ale tých sa mi petardami v kopčekoch podarilo zbaviť aj keď pozemok vyzerá ako Dukla v 1944, ostali len hraboši a to je väčší oriešok. Nič nie je tak jednoduché ako na prvý pohľad vyzerá...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Málo čítaš Poradu, kdesi som čítala a tu prilepila, že proti krtkovi vraj pomáha dať mu do kopčeka psie chlpy.
A baranovi daj pokoj, nie je ti ho ľúto?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Tak to ja akosi studňu a alternatívny zdroj tepla považujem za samozrejmosť tam, kde je drevo a barančeky.

A rada by som v tejto téme povedala, že najlepšie by nám to tu všetkým vysvetlil Alabut. Vždy keď som si čítala jeho príspevky, ktoré boli plné chuti žiť a schopnosti čarovať, som si povedala, že keď človek musí, tak musí. Chýba mi tu.
A keď si chcem pustiť slinou, odbehnem do jeho albumu, tam je veru na čo pozerať.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
kukučka Pozri príspevok
Si mi pripomenul jeden z najkrajších filmov http://www.csfd.cz/film/9351-stiny-horkeho-leta/

Nezabudni na zásobu soli, nielen pre barana.
Ozaj a máš vlastnú studňu? /myslela som, že sa spýta Danushka /
Tak to áno. Kua však to vypadá že mi nič nechýba. Spodná voda je v hľbke 40-80 cm podľa toho ako dlho nepršalo, takže mám problém skôr čosi zakopať, aby mi to nevyzdvihlo.
A toho Lízu zatiaľ veľa nezlízali, takže zásoba bude..
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
kukučka Pozri príspevok
Málo čítaš Poradu, kdesi som čítala a tu prilepila, že proti krtkovi vraj pomáha dať mu do kopčeka psie chlpy.
A baranovi daj pokoj, nie je ti ho ľúto?
Práve s tým mám problém.
1.Nechce sa mi venčiť psa.
2.Nemal by čo žrať, lebo mäso od kostí mám rád ja a granule sú drahé.

No a s baranmi je to tak, že beztak jeseň neprežijú a nerád by som riešil výsledky zápasov. To mi len radia tí, ktorí sa ovciam dlhodobo venujú.
Ľúto by mi ho mohlo byť, lenže ak nie je perspektíva a ani žiadna ovečka...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lubko6394 Pozri príspevok
Sú tu témy s alkoholom a aj s výhľadom Slovenska. Ale podstatné podľa mňa je umenie ako sa správať v súčastnosti. To, čo kedysi platilo, tak nám akosi medzi prstami odvieva čas a budúcnosť je akási hmlistá a dalo by sa povedať neistá. To, čo môžem spraviť sám som sa snažil urobiť. Mám na vidieku pozemok, chovám na ňom ovce do zimy, v stodole mám drevo na 2 roky a stále som neistý, či to stačí. Štát sa zadlžuje ako gembler, ja som len zúčastnený. Jedného príp.18 rabovačov som schopný zastaviť kalibrom 9mm ale je to dosť ? Hlad je sviňa a nie všetko sa takto dá vždy riešiť. Nalejte mi prosím optimizmu, aby som videl svetlejšie zajtrajšky.
  1. Ži a nechaj žiť.
  2. "Nalejte mi prosím optimizmu, aby som videl svetlejšie zajtrajšky." Prečo? Ty ho ako dopraješ tým, ktorí žiadajú o pomoc v trápení?
  3. "Sú tu témy s alkoholom...", predpokladám, že máš na mysli poslednú tému, kde sa spomínal alkohol. Téma však bola žiaľ o závislosti od alkoholu. :-( Tiež si sa podpísal pod nešťastný scenár diskusie. Ktorým príspevkom si vlastne poradil? Nereagoval si adekvátne na reakcie, ani za mak empatie v tebe nebolo. Psychológia prístupu ti je zdá sa úplne cudzí pojem. "Ale podstatné podľa mňa je umenie ako sa správať v súčastnosti." Veď práve, a nielen v súčasnosti.
  4. Máš obavy z hladu? Mám chuť ti poradiť, aby si dýchal vzduch, kým je zadarmo.
    lubko6394 23.05.12, 14:01
    Pi dokiaľ je lacné. Česi ho už momentálne zdražujú o 10 Kč za liter. (Týmto si to odštartoval, necitlivosť najväčšej frakcie.)
  5. Neočakávaj, buď tým, čo očakávaš. (Ing. Martin Marek)
0 0
podhygmin:-) podhygmin:-)

podhygmin:-) je offline (nepripojený) podhygmin:-)

lubko6394 Pozri príspevok
Jedného príp.18 rabovačov som schopný zastaviť kalibrom 9mm ale je to dosť ?
Ked ich bude viac ako 18,ozvi sa,minimalne jedneho spolubojovnika mas isteho.A v pripade,ze zlyha obranny system,jedna sa vzdy necha,pre istotu Pesimisti sa ucia cinsky,optimisti anglicky a my realisti sa ucime strielat.Radsej zbran mat a nepotrebovat ju ako ju nemat a potrebovat ju.




Stanislav 1975 Pozri príspevok
Boh je cesta...
A ty netrep sprostosti.
Naposledy upravil podhygmin:-) : 27.05.12 at 05:27
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Od závislosti k novému haštereniu? Takže som trafila, som doma, na Poradičke. Lubenko, pekná témička. Ak Ti nemá kto venčiť psa, ja prídem, ale musíš mať na dvore sedmikrásky Aj tými riešim dôležité veci do budúcna:
má ma rád, nemá ma rád, má ma rád.....má ma rád. Tie sedemlístkové sú istota.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Ešteže hovoríš Pikoška!
Nik tu doteraz lásku nespomenul a to je veľká škoda. Čo z peňazí bez lásky?
Lubko, takže mysli na lásku a aj barančekovi ovečku daj. Každý sa večer bude mať ku komu pritúliť a ráno pri kom zobudiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať