Zavrieť

Porady

Vypoved dana zamestnancom

Dobry den chcem sa spytat, zamestnanec chce dat ku koncu mesiaca vypoved. Je vhodny paragraf 67 Vypoved dana zamestnancom - Zamestnanec môže dať zamestnávateľovi výpoveď z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.
Musi vo vypovedi plynut vypovedna lehota?
A ma narok v tomto pripade na odstupne?
Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peticek je offline (nepripojený) Peticek

    Peticek
    K tomuto by som chcel pridat otazku.. Je zamestnavatel opravneny pozadovat od zamestnanca podpis dodatku o tom ze zamestnanec neodide zo zamestnania svojvolne , alebo zamestnanec bude naschval porusovat vnutorne predpisy firmy kedy ho zamestnavatel bude musiet vyhodit?V skratke .. pred nastupom do zamestnania zamestnavatel predklada zmluvu o pokute za to ze keby nahodou sa mi praca nepozdavala , a chcem odist ... ???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    luckaaal Pozri príspevok
    Dobry den chcem sa spytat, zamestnanec chce dat ku koncu mesiaca vypoved. Je vhodny paragraf 67 Vypoved dana zamestnancom - Zamestnanec môže dať zamestnávateľovi výpoveď z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.
    Musi vo vypovedi plynut vypovedna lehota?
    A ma narok v tomto pripade na odstupne?
    Dakujem za odpoved
    Netreba dávať dvakrát tú istú otázku.
    http://www.porada.sk/t194874-vypoved.html#post2072019

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    §62 ods. 1, 2, 6 ZP

    Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby.

    Výpovedná doba je jeden mesiac, ak tento zákon neustanovuje inak.


    Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je dva mesiace.


    odstupné upravuje §76 ZP, spĺňaš niektorú podmienku?

    marek1985 je offline (nepripojený) marek1985

    Som programator robotou pre volkswagen slovakia. Tuto robotu robim rok a 6 mesiacou ...viac marek1985
    Dobry den,

    Ja by som chcel dat vypoved vo volkswagene! Pre volkswagen uz pracujem viac ako rok s tym ze som sem nastupil ako pod externou firmou TKSE. Len ze ta firma dostala zo strany volkswagen vypoved s tym ze nam ako zamestnancom TKSE sa vyhrazaly ze nemozeme ist pracovat pod ine firmi a slubili nam na pohovore kopec veci a za 4 mesiace ani jedu z tych veci nedodrzaly este aj 70 hodin nadcasu a ani dva sviatky mi nezaplatily. Chcel by som tu dat vypoved s tym ze aby mi to neuskodilo a aby som nemal zakaz vstupu do volkswagenu na 5 rokou. Ak by mi s tym niekdo vedel pomoct budem rad Dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    marek1985 Pozri príspevok
    Dobry den,

    Ja by som chcel dat vypoved vo volkswagene! Pre volkswagen uz pracujem viac ako rok s tym ze som sem nastupil ako pod externou firmou TKSE. Len ze ta firma dostala zo strany volkswagen vypoved s tym ze nam ako zamestnancom TKSE sa vyhrazaly ze nemozeme ist pracovat pod ine firmi a slubili nam na pohovore kopec veci a za 4 mesiace ani jedu z tych veci nedodrzaly este aj 70 hodin nadcasu a ani dva sviatky mi nezaplatily. Chcel by som tu dat vypoved s tym ze aby mi to neuskodilo a aby som nemal zakaz vstupu do volkswagenu na 5 rokou. Ak by mi s tym niekdo vedel pomoct budem rad Dakujem
    Prečo by ti mala výpoveď uškodiť?
    Ak dáš výpoveď, v tvojom prípade je 2mesačná VD.

    marek1985 je offline (nepripojený) marek1985

    Som programator robotou pre volkswagen slovakia. Tuto robotu robim rok a 6 mesiacou ...viac marek1985
    Mne uskodi vypoved preto lebo by som mal zakaz vstupu do volkswagenu na 5 rokou a ked chcem ist robit pre jednu dodavatelsku firmu ktora sa zaobera programovanim robotou a inymi vecami tak by mi to dost uskodilo

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    marek1985 Pozri príspevok
    Mne uskodi vypoved preto lebo by som mal zakaz vstupu do volkswagenu na 5 rokou a ked chcem ist robit pre jednu dodavatelsku firmu ktora sa zaobera programovanim robotou a inymi vecami tak by mi to dost uskodilo
    Tak potom ju nepodávaj ale skús dohodu podľa § 60 ZP, iný spôsob nie je.

    Vypoved dana zamestnancom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.