Zavrieť

Porady

mikrovlnka - crisp

Ahojte, chcem si kupit novu mikrovlnku a zaujala ma funkcia crisp, chcel by som sa spytat, ci sa tato funkcia da nahradit aj na normalnej mikrovlnke, ktora tuto funkciu nema, ak by som k nej samostatne dokupil crisp tanier. Bude to fungovat alebo je nutne si priplatit za mikrovlnku s takou funkciou? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Na obyčajnej mikrovlnke asi ťažko - crisp funkcia využíva to, že mikrovlnka s touto funkciou má dva žiariče.
    http://domacnost.sme.sk/c/3261233/wh...-rozmrazi.html
    Zapekanie s rozumom
    Funkcia Crisp kombinuje pri zapekaní mikrovlnný ohrev s pečením z oboch strán. Kým vrchnú stranu pokrmu zohrieva gril, o pečenie zospodu sa stará kovový tanier nahriaty mikrovlnami. Ten dosahuje pracovnú teplotu až 210 °C, takže dosahované sú podobné výsledky ako pri pečení v rúre.
    Tento režim sme si obľúbili hlavne kvôli jednoduchosti použitia a skvelým výsledkom. Chuť pripravených pokrmov je nerozoznateľná od tradičných pomalších úprav. Na rozohriatom tanieri je možné pripraviť nielen vajíčka, údeniny a slaninu, ale i šťavnatú, chrumkavú pizzu, hranolky, pečené kurča so zemiakmi či rôzne múčniky. Veľmi atraktívne je zapekanie cestovín či zemiakov.
    Piškótové cesto sa nevysuší a zachová si svoju jemnosť, s úspechom sme si poradili i s kysnutým cestom či bublaninou. Nízka výška taniera je síce limitujúca, ak však siahnete po sklenených formičkách vhodných pre použitie v mikrovlnke, prepracujete sa i k muffinom a ďalším maškrtám.
    Výrobca však myslí i na náročnejších „kuchárov“ a ponúka vo forme doplnkového príslušenstva i 6 centimetrov vysokú nádobu s 19 centimetrovým priemerom. Je vyhotovená z kovu, ktorý mikrovlnné žiarenie absorbuje, aby ho premenil na sálajúce teplo.
    S trochou odvahy sa dá povedať, že práve tento režim sa stane v kuchyni jedným z najpoužívanejším. Obzvlášť v prípade, ak si stolovníci potrpia na teplé raňajky a večere.


    A fungovala by teda tato funkcia aj keby som si kupil len ten tanier a dal do mikrovlnky s grilom, lebo by to vyslo o dost lacnejsie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.