Zavrieť

Porady

Trzby z vyhernych pristrojov

Dobry den,
prosim, vedeli by ste mi niekto poradit ako zauctovat nasledovny pripad?
Prevadzkujeme hernu a mame vyherne pristroje na zaklade mandatnej zmluvy od firmy XY. Podla zmluvy mame firme XY platit fixny poplatok + 5 % z trzby.
Trzba za mesiac: 1.000 € (vybrate z pristroja)
Poplatok: 200 €
5 % z trzby: 50 €
Nas vynos je trzba brutto, t.j. 1.000 € a nakladom je poplatok a provizia, t.j. 1.000 - 200 - 50 je cisty zisk.
Firma XY nam vystavi fakturu na poplatok, co je OK, ale vystvavuje nam aj fakturu na brutto trzbu a caka od nas fakturu na sumu brutto trzba - provizia, t.j. na sumu 950 €, t.j. mam tieto doklady na zauctovanie:
1) dodavatelska faktura na sumu 1.000 €
2) dodavatelska faktura na 200 €
3) odberatelsku fakturu na 950 €
Firma XY posle s fakturami aj zapocet, hoci este od nas nema odberatelske faktury a zapocita 950 € s 1.000 €, doplatok je 50 € + 200 €, co je OK, to im mame zaplatit.

Moja otazka je, ako si mam zauctovat dodavatelsku fakturu na 1.000 €, v ktorej je text trzba. Nemozem ju zauctovat do nakladov, lebo to naklad nie je...vyssie popisany postup im potvrdila auditorka. A vraj by sme my mali danu fakturu uctovat 379/321, co sa mi teda vobec nezda...a keby aj, tak nemam s cim tu 379 vyparovat.
Prosim, viete mi niekto poradit?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Trzby z vyhernych pristrojov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.