Zavrieť

Porady

Zamestnanec - ZŤP - znížená sadzba

Dobrý deň,

stal sa mi taký prípad, že som poslala mesačný výkaz 04/2012 do zdravotnej poisťone a prišla odpoveď, že je v ňom chyba, že jeden zamestnanec má nárok na zníženú sadzbu. Teda som sa ho spýtala čo to je a doniesol mi rozhodnutie z 26.mája 2011, že má pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o 45%. Čo teraz s tým, mám opraviť všetky výkazy do zdravotnej poisťovne a ešte aj nové ročné zúčtovanie dane za rok 2011???? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Maaaria Pozri príspevok
    no pôvodny vykaz bol v plusovych hodnotach a teraz tento minusom 7 %či som to cele domotala?
    Neviem ako to urobíš cez SW, ale keby si robila opravu ručne, vystornuješ sumu so 14 % sadzbou a zadáš novú so 7 %.

    Posielaš výkazy elektronicky ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    veronikasad Pozri príspevok
    Neviem ako to urobíš cez SW, ale keby si robila opravu ručne, vystornuješ sumu so 14 % sadzbou a zadáš novú so 7 %.

    Posielaš výkazy elektronicky ?
    Teraz ma napadlo - nerobila som ešte opravné výkazy - že možno je správne poslať nový výkaz (opravný) so správnou sadzbou a požiadať zdr.poisťovňu len o vrátenie preplatku.

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    Ja som mala takýto prípad minulý týždeň, ale zamestnankyňa má nárok na znížený odvod už od r.2006. Opravila som mesačné výkazy za tento rok, poistné jej aj zamestnávateľovi vrátim v najbližšej výplate. Minulé roky opravovať nebudem .

    Pokiaľ urobíš opravný výkaz, ten už bude akceptovaný bez chýb
    lenka_bodorova
    Chcem to mať správne, keď mi príde kontrola bude v poriadku, keď mu to opravím len tento rok?

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    Mala som takéto prípady aj predtým, poisťovne nereagovali rovnako. V Dôvere žiadali opravu, VŠZP bola rada, ak som opravila aspoň bežiaci rok, ale v tomto prípade som si povedala, že nebudem opravovať 6 starých rokov, len preto, že zamestnankyňa mi tento doklad zámerne zatajila . Neviem, čo bude časom, ale opravovať toľké obdobia, ovplyvní to aj dane ... no neviem...

    jangolka je offline (nepripojený) jangolka

    jangolka
    J+K Pozri príspevok
    Ja som mala takýto prípad minulý týždeň, ale zamestnankyňa má nárok na znížený odvod už od r.2006. Opravila som mesačné výkazy za tento rok, poistné jej aj zamestnávateľovi vrátim v najbližšej výplate. Minulé roky opravovať nebudem .

    Pokiaľ urobíš opravný výkaz, ten už bude akceptovaný bez chýb
    Akým spôsobom vrátiš poistné zamestnancovi. Ako to dostaneš na mzdový list, musíš urobiť i odvod dane.

    jangolka je offline (nepripojený) jangolka

    jangolka
    Akým spôsobom vrátiš poistné zamestnancovi, ako to dostaneš na mzdový list, musíš urobiť i odvod dane.

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    Mám v programe kód na opravu zdrav.poistného zamestnanec a zvlášť kód na opravu zdrav.poistného zamestnávateľ. Tým sa mi to premietne v celkovom zaplatenom poistnom, teda aj daň je v aktuálnom mesiaci už vyrátaná s ohľadom na vrátené poistné .

    Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

    Maaaria
    Dobrý deň, tiež v aprily mi volali z Dôvery, že náš zamestnanec ma nárok na zníženu sadzbu. Je to správne keď mám v opravnom výkaze len tohto zamestnanca s mínusovou hodnotou?? Opravujem 1-4 mesiac rok 2012. ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Maaaria Pozri príspevok
    Dobrý deň, tiež v aprily mi volali z Dôvery, že náš zamestnanec ma nárok na zníženu sadzbu. Je to správne keď mám v opravnom výkaze len tohto zamestnanca s mínusovou hodnotou?? Opravujem 1-4 mesiac rok 2012. ďakujem
    Výsledná suma výkazu je preplatok, ktorý musíš požiadať o vrátenie, alebo započítanie v nasl. mesiaci.

    Opravovala si aj mzdy zamestnanca v jednotlivých mesiacoch ?

    Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

    Maaaria
    prvykrat robim aditivny vykaz a moj mzdovy program mi dava opravene sumy v plusovych hodnotach. Ale podla mna by malo byt v minusovych.....cize preplatok.
    Teraz ich idem robit, dufam ze to nedomotam

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Maaaria Pozri príspevok
    prvykrat robim aditivny vykaz a moj mzdovy program mi dava opravene sumy v plusovych hodnotach. Ale podla mna by malo byt v minusovych.....cize preplatok.
    Teraz ich idem robit, dufam ze to nedomotam
    zadala si minusom 14 % sadzbu a plusom 7 %-nú ?
    MRP-čko nepoznám,skús kontaktovať ich hotline.

    Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

    Maaaria
    no pôvodny vykaz bol v plusovych hodnotach a teraz tento minusom 7 %či som to cele domotala?
    lenka_bodorova
    Ja by som sa chcela spýtať či má zamestnanec ZŤP nárok na zníženú sadzbu aj v SP, lebo program mi počíta zníženú sadzbu len v ZP a nič som k tomu nenašla. Ďakujem
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nadka1 Dobrý deň, prosím poradiť, prijali sme do zamestania ŤZP nad 70%, okrem znížených odvodov do ZP nie je znížená sadzba do SP, konkrétne do fondu zamestnanosti? Ďakujem.
    Mila123 http://www.socpoist.sk/aktuality-len...a/48411s56456c
    Rozalka Dočítala som sa na tej stranke, čo pridala Mila, že poberatelia ID bez ohľadu na % po dovŕšení dôchodkového veku neplaia PnNez. Čiže stačí dosiahnuť dôchodkový vek a netreba byť poberateľom SD?
    Katy a R áno - týka sa to poistenia v nezamestnanosti (ak dosiahneš dôchodkový vek, o dávku v nezamestnanosti nemôžeš už požiadať)
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.