Zavrieť

Porady

Znížená firemná úroková sadzba

Mám takýto problém.Bol som zamestnancom jednej nemenovanej spoločnosti,ktorej jedna nemenovaná banka poskytovala pre jej zamestnancov zľavy na úroku pri hypotékacha lebo spotrebných úveroch,kúpe nového auta .Keďže spoločnosť prednedávnom skončila svoju výrobu,no zákaznícke centrum zostalo,čiže spoločnosť funguje ďalej,ako mám teraz postupovať.Oznámiť to banke,alebo neoznámiť.V hypotekárnej zmluve ani nikde inde táto skutočnosť nieje uvedená.Bývalý zamestnávateľ tieto skutočnosti tiež neuvádza ako som sa informoval.Nerád by som sa dostal do problémov.Čo by ste mi poradili.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Keď sa raz v banke rozhodlo o zníženom úroku, bolo to jednorazové, už sa k tomu nevracajú.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Mám dojem, že pokiaľ to bolo dohodnuté zmluvne a táto zmluva nebola doteraz menená, tak platí doterajší zmluvný vzťah.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak mas hypotekarny uver, zmenu zamestnavatela si povinny banke nahlasit.
    Pozri si zmluvu.
    Nemyslim si, ze to nejako zmeni podmienky uveru, kedze v zmluve nie je definovane, ze urok je znizeny na zaklade prislusnosti k danemu zamestnavatelovi.

    Znížená firemná úroková sadzba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.