Zavrieť

Porady

praca nad čas

DObrý deň, neviem, či pišem do spravnej rubriky, ale snad mi niekto odpovie.Moj partner ma od augusta novu pracu. Najprv tam robili od 8,00-16,00 každy deň od pondelku do piatku, ale potom im to šef zmenil od 8,00-18,00 4 dni v tyždni s tym, že jeden deň ma niektori z nich volno. Vo firme pracuju piati chlapi.Lenže nie vždy vyšlo mojmu priatelovi volno(PN kolegov a pod.), alebo jednoducho chodil do prace 5x v tyzdni a ohradzoval sa tym, že si šetri na nahradne volno..teraz prišli dovolenky. 1 kolega si vybral 3 tyzdne dovolenky a tym, že zostali len 4 musia robiť všetci každy deň v tyždni, čo je spolu nie 40h ale 50h.. ak aj robia 5 dni v tyzdni po 10hodin zamestanavatel im to nepreplaca!!! a zrejme tak nebude ani teraz a tiež si myslim, že nebude ani žiadne nahradne volno, kedže odvtedy už mal moj partner vela takych dni, čo išiel do prace navyše a nahradne volno nemal doteraz..!! da sa s tym nejako bojovať? ma vobec zamestanavatel pravo takto nepreplacať zamestnancom tieto hodiny??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    BXLmiami Pozri príspevok
    Hovoríš,že Tvoj priateľ je lekár?Môže dať výpoved.
    nie, nie je lekar, ani som to nikde nepisala.....

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    To je fakt,že si nepísala,ale je 10 hodín v práci a zamestnávateľ mu to neplatí a nesmie na dovolenku....aj ked po tých 10 hodinách môže domov a nemusí sa usmievať na ľudí dalších 16 hodín.No ale už ťa nechám,len podpichujem.Ale tá veta o výpovedi,tá bola správna.Nech dajú výpovede.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.