Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel-účtovanie preplatku

Dobrý deň!
Prosím Vás, pomôžte mi. Ako by som mohla zaúčtovať preplatku na dane z motorových vozidiel? Predpis: 345/???
úhrada: 221/345

Za odpoveď ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zamborskyjan je offline (nepripojený) zamborskyjan

    zamborskyjan
    Dobrý deň, predpis na preplatok dane z MV treba vyhotoviť ako 345/531. uhrada je tým pádom správna.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    účtovníčka01 Pozri príspevok
    Dobrý deň!
    Prosím Vás, pomôžte mi. Ako by som mohla zaúčtovať preplatku na dane z motorových vozidiel? Predpis: 345/???
    úhrada: 221/345 Za odpoveď ďakujem!
    podľa mňa preplatok sa samostatne neúčtuje, vyplynie z DP DMV
    predpis 531/345........................110
    úhrada 345/221.........................130
    na účet 345 MD bude zostatok 20, čo predstavuje preplatok
    ak ho DU vráti, účtuješ len vyrovnanie 221/345
    Ďakujem pekne, takto som myslela aj ja. Problém mám s tým, že pre tú firmu v roku 2011 vedeli inde účtovníctvo, a v počiatočných stavoch k 01.01.2012 som nenašla účet 345. Podľa DP DMV majú preplatok, ktorý DU už uhradil (221/345). Neviem, že čo by som stým mohla urobiť.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    účtovníčka01 Pozri príspevok
    Ďakujem pekne, takto som myslela aj ja. Problém mám s tým, že pre tú firmu v roku 2011 vedeli inde účtovníctvo, a v počiatočných stavoch k 01.01.2012 som nenašla účet 345. Podľa DP DMV majú preplatok, ktorý DU už uhradil (221/345). Neviem, že čo by som stým mohla urobiť.
    mohli viesť inde účtovníctvo, ale doklady má firma - tvoj klient. teda musí mať kopiu DP DMV, prípadne nie je problém kopiu vyžiadať na DU. Je však pravda, že ten preplatok mohol vzniknúť mnohými spôsobmi a nedopátraš sa.
    Ak máš papier z DU o preplatku, tak by som už neúčtovala predpis, ale 221/648, oznámenie o preplatku priložila k DU. Toto je len východisko z núdze, ak budeš vedieť preukázať, že preplatok z DMV 2010, 2011 nemohol vzniknúť a ide o nejaké lapsus minulých rokov.

    Daň z motorových vozidiel-účtovanie preplatku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.