Zavrieť

Porady

Nočná práca vo sviatok

dobrý deň, prosím o radu mám teraz takú dilemu a som poriadne zmätená či uvažujem správne,pri počítaní výplat. Zamestnankyňa pracovala nočnú smenu 12 hod vo sviatok 8.5.2012. Mala by som jej zaplatiť za to že odrobila sviatok 12 hod. plus nočný príplatok,však? nedelím 12 hodín tak, že zaplatím jej len časť sviatku a dopočítam nočnú smenu od tej 22.00 do rána? ....inokedy by som ani neváhala ale teraz som všeličo už poprečitovala a načisto ma to zmiatlo. ďakujem za poradenie...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Potom som rovnakeho nazoru, zaplatis 12 hodin s priplatkami za sviatok aj za nocnu.

    jelenka je offline (nepripojený) jelenka

    jelenka
    čo som sa dočítala tak nočná práca je od 22 hod do 5.000 ráno a to im vyplácam a plus teda ešte 12 hodín za nočný príplatok... tak som si chcela overiť či dobre uvažujem. ďakujem za radu a pekný deň želám

    Erislava je offline (nepripojený) Erislava

    Erislava
    Dovolím si nesúhlasiť. Zamestnanec má nárok na zaplatenie :
    11,5 h x HM
    11,5 h x práca vo sviatok § 122 ZP
    7 h x príplatok za prácu vo sviatok § 98 ZP, § 123 ZP
    Naposledy upravil Erislava : 04.06.12 at 10:13

    jelenka je offline (nepripojený) jelenka

    jelenka
    čo znamená 12 h x HM?
    ja vyplácam 12 hodín za sviatok plus 7 hodín za nočnú prácu....

    Erislava je offline (nepripojený) Erislava

    Erislava
    HM= hodinová mzda
    Ak zmena trvala od 18do 06 hod, prepláca sa 11,5 hod - 0,5 hod je prestávka.

    jelenka je offline (nepripojený) jelenka

    jelenka
    dala som aj dotaz na neziskové organizácie ohľadom garančného poistenia ale skúsim aj sem, ak by ste mi vedeli poradiť budem vďačná...:
    Dobrý deň kolegovia, poprosila by som o odsúhlasenie môjho výkladu. Sme nezisková organizácia poskytujúca všeobecne prospešné služby-neverejný poskytovateľ, financovaná štátom. Pri výpočte miezd som si našla že garančné poistenie ako organizácia neodvádzame a keď som študovala tabuľku tak som našla vysvetlenie že garančné poistenie neplatia štátne rozpočtové a štátne príspevkové organizácie, obce, zastupit.úrady a pod.
    my ako organizácia sme neštátny-neverejný poskytovateľ, ale sme príspevková organizácia. Pri bližšom študovaní sociálneho zákona som ale nenašla nič čo by mi pomohlo vysvetliť či máme alebo nemáme platiť garančné poistenie. vie mi niekto fundovanejší poradiť? vopred ďakujem za rady

    Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

    Ivana 1511
    Sme tiež nezisková organizácia, platíme garančné poistenie.
    Nočnú prácu vo sviatok 8.5. pri nástupe o 19.00 hod a skončení 9.5. o 07.00 hod. zaplatím nasledovne: 11 hodín ( lebo majú 2 polhodinové prestávky ), prípl. za nočnú prácu 6 hod. ( tie polhodinové prestávky majú medzi 22.00 a 05.00) a prípl za prácu vo sviatok 5 hod. ( lebo o 24.00 končí sviatok ).

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    to je prípad, ktorý ani veľké firmy /rozumej narodné a nadnarodné koncerny/ nechceli preplácať v plnom rozsahu,

    nieto ešte chamtiví majitelia drobných firiem.....

    Lebo by zamestnancovi za jednu smenu prinaležal 3xplat
    - plat za odpracovanú smenu
    -zaplatený sviatok /podľa priemeru na dovolenku/
    -priplatky za sviatok

    Väčšinou sa to riešilo tak,že kto zostal doma mal platený sviatok, a ten kto pracoval, mal zaplatenú smenu
    + priplatok ako za nedeľu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.