Zavrieť

Porady

Výživné na dieťa od bývalej manželky. Zvýšiť?

Dobrý deň.
Chcel by som požiadať o radu.
Súd mne ako otcovi po rozvode zveril syna do výchovy nakoľko matka o neho nejavila záujem a bolo jej milšie užívať si života. Výživné bolo určené na sumu 1000sk, teda cca 34€. Peniaze posiela pravidelne, no syn má už 9. rokov a ja mám s terajšou partnerkou ďalšie 2 deti 6 a 3. Môj príjem je cca 550€ čistom, partnerka je bez práce. Takisto splácam úvery a prakticky živím celú rodinu ja.
Moja EX žije už dlhšiu dobu v Prahe a žije si myslím na dosť vysokej nohe (Dovolenky za posledné 3r.: Mallorca, Abú Dhábi, Chorvátsko, Paríž, Alpy, atď).
Podotýkam že matka absolútne nejaví záujem o syna, on má za matku moju terajšiu partnerku.
Ona odišla (za milencom) keď mal 5mes. a odvtedy ho nevidela a ani nechcela vidieť!

Myslíte že mám požiadať o zvýšenie??? Ak áno tak na koľko asi tak?

Vopred ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Samozrejme, že môžeš, koľko je ťažko povedať, ty môžeš dať návrh ale ona bude musieť preukázať svoju výšku príjmu. Je tu veľa na Porade o takom popísané. A určite ak nebolo ešte zvyšované výživné od zverenia a syn nastúpil na školskú dochádzku tak sa to prehodnocuje. Môžeš žiadať aj 2 roky dozadu.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Jozef Papík Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Chcel by som požiadať o radu.
    Súd mne ako otcovi po rozvode zveril syna do výchovy nakoľko matka o neho nejavila záujem a bolo jej milšie užívať si života. Výživné bolo určené na sumu 1000sk, teda cca 34€. Peniaze posiela pravidelne, no syn má už 9. rokov a ja mám s terajšou partnerkou ďalšie 2 deti 6 a 3. Môj príjem je cca 550€ čistom, partnerka je bez práce. Takisto splácam úvery a prakticky živím celú rodinu ja.
    Moja EX žije už dlhšiu dobu v Prahe a žije si myslím na dosť vysokej nohe (Dovolenky za posledné 3r.: Mallorca, Abú Dhábi, Chorvátsko, Paríž, Alpy, atď).
    Podotýkam že matka absolútne nejaví záujem o syna, on má za matku moju terajšiu partnerku.
    Ona odišla (za milencom) keď mal 5mes. a odvtedy ho nevidela a ani nechcela vidieť!

    Myslíte že mám požiadať o zvýšenie??? Ak áno tak na koľko asi tak?

    Vopred ďakujem za každú radu.
    180e.... toľko navrhovala pred dvomi týždňami na 10r dieťa kolízna opatrovateľka....ked "klepkali" platiť výživné mojemu bratovi....

    Výživné na dieťa od bývalej manželky. Zvýšiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.