Zavrieť

Porady

pas pre dieťa

dobrý den
pozajtra chceme vycestovať s dieťaťom 3 ročným do Poľska na pár dní. Pasová povinnosť je povinná pre deti pod 5 rokov od 26/6/12.
Momentálne máme malého obaja zapísaného v pasoch. Je to postačujúce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Ak máte dieťa momentálne zapísané v pase, tak to stačí, pretože je to pre dieťa platné podľa starého zákona. Buď do 5 rokov, alebo do skončenia platnosti pasu samozrejme. A veď ešte ani nie je 26.6.!!!!
    Andy Kralik viď link ktorý dala lujza.j - pred 26.6 stačí. po 26.6.2012 nestačí a neriskoval by som to
    Andy Kralik nariadenie platí až od 26.júna 2012

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    v ramci schengenu ti nikto pasy kontrolovat nebude ... cestoval som s detmi na vylety do madarska, polska, nemali pasy ani oni ani ja a pohoda ...
    Andy Kralik Ale neriskoval by som to.. lebo sa nahodou nedajbože objaví nejaký problém a už to bude problém..
    misoft A u Poľakoch dupľom - jeden nigda nezna.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Ak máte dieťa zapísané vo svojom pase-tak vam to este platí. Ak nie a ani dieta nema vlastný pas, tak treba dat urobit dietatu uz samostatný pas. Inak teraz Polsko kontroluje vsetko-kvoli futbalu-tak by som to určite neriskovala, že nikto to nebude kontrolovat(ako píše bubkoch)...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.