Zavrieť

Porady

Zrážky zamestnanca

Dobrý deň,

prosím Vás vie mi niekto pomôcť, bývalá účtovníčka nechala na účte 379 - zrážky zamestnancov, konečný zostatok - 60,94€. Potrebujem to vyhodiť v tomto rolu z tohto účtu. Viete mi prosím poradiť akým zápisom by som to vedela korektne zrušiť?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    luckkka Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    prosím Vás vie mi niekto pomôcť, bývalá účtovníčka nechala na účte 379 - zrážky zamestnancov, konečný zostatok - 60,94€. Potrebujem to vyhodiť v tomto rolu z tohto účtu. Viete mi prosím poradiť akým zápisom by som to vedela korektne zrušiť?

    Ďakujem
    Len tak niečo vyhodiť z účtu nie je možné, musíš zistiť z čoho zostatok pozostáva a potom môžeš niečo riešiť.

    luckkka je offline (nepripojený) luckkka

    luckkka
    POzerala som to, ťahá sa to z minulých rokov, a je problém v tom, že v jednom mesiaci nespravila predpis zrážky, čiže preto ten mínusový zostatok.

    Tweety Pozri príspevok
    Len tak niečo vyhodiť z účtu nie je možné, musíš zistiť z čoho zostatok pozostáva a potom môžeš niečo riešiť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    luckkka Pozri príspevok
    POzerala som to, ťahá sa to z minulých rokov, a je problém v tom, že v jednom mesiaci nespravila predpis zrážky, čiže preto ten mínusový zostatok.
    Tak ho potom urob a 379 sa vyrovná.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    luckkka Pozri príspevok
    A môžem ho spraviť aj v tomto roku? Keď sa to týka roku 2011?
    Môžeš.

    luckkka je offline (nepripojený) luckkka

    luckkka
    Lenže potom mi nebude sedieť účet 331, a ten mi sedí. Nemôžem to urobiť k 1.1.2012 ako opravu PS zistenú invetarizáciou? Cez účet 54899,64899?

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Je to účtovný predpis 331/379, takže nijako to neovplyvňuje ani základ dane z príjmov.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    luckkka Pozri príspevok
    Lenže potom mi nebude sedieť účet 331, a ten mi sedí. Nemôžem to urobiť k 1.1.2012 ako opravu PS zistenú invetarizáciou? Cez účet 54899,64899?
    Kedže máme podvojné, tak automaticky nesedia dva účty. Takže popátraj.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katarinqua Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    účet 336 má byť v súvahe vedený medzi pasívami?
    ÁNo, je to pasívny účet.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.