Zavrieť

Porady

DIC alebo ZIVNOST

Ahojte,
prosím Vás vysvetlite mi základny rozdiel medzi ŽIVNOSŤou a prácou na DIČ???? pri DIC si nemôže robiť náklady?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janulka88 je offline (nepripojený) janulka88

    janulka88
    klasiký príklad napríklad obchodný reprezentant...niekto to normálka na živnosť kvôli nákladom a niekto len na DIC. Majú tam nejaké výhody?

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    ujasni si:
    1. čo je dič: dič = daňové identifikačné číslo pridelené daňovému subjektu po registrácii na miestne príslušnom dú
    2. kto je daňový subjekt: fo - živnostník, fo - prenajímateľ nehnuteľnosti, ..... + po - sro, as, ....

    k otázke: fo - živnostník - má živnostenský list a je registrovaný v živnostenskom registri - môže mať príjmy aj výdavky - podáva dp
    fo - prenajímateľ nehnuteľnosti - nemá živ. list, je registrovaný na dú, pretože to prikazuje zákon. z prenájmu môže mať príjmy aj výdavky - podáva dp

    poznámka: to len tak stručne
    Naposledy upravil srska : 06.06.12 at 09:36

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    SZČO môže mať činnosť podľa Živnostenského zákona (má živnostenský list), alebo aj podľa iných zákonov (predpisov) vtedy ŽL nemá. Ale iné "oprávnenie"

    inak názov §6 zák o DzP znie takto:
    § 6 Príjmy z podnikania z inej samostatnej zárobkovej činnosti, z prenájmu a z použitia diela a umeleckého výkonu

    janulka88 je offline (nepripojený) janulka88

    janulka88
    je mi jasné že na živnosť je možné si tvoriť náklady....bud paušálne alebo vedením JU....ale pri DIC?? ako mám chápať skutočné výdavky,ktoré ste spomenuli??

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    janulka88 Pozri príspevok
    je mi jasné že na živnosť je možné si tvoriť náklady....bud paušálne alebo vedením JU....ale pri DIC?? ako mám chápať skutočné výdavky,ktoré ste spomenuli??
    pozri si definíciu SZČO v zákone o DzP!!! - lepšie povedané príjmy podľa § 6 - čo tam všetko patrí.
    čo sa výdavkov týka - je jedno, či SZČO má ŽL, alebo má iné oprávnenie .
    Naposledy upravil Katy a R : 06.06.12 at 09:36

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.