Zavrieť

Porady

nespravne zdanena autorska odmena za prispevky do novin

Dobry den, som SZCO, ale cast mojich prijmov tvoria autorske odmeny podla § 6 ods. 2) pism. a) ZDP. V decembri 2010 som dostal odmenu, ktoru som zahrnul do prijmov z podnikania. Zial, az vo februari 2012 som zistil, ze to bola autorska odmena a ta uz bola zdanena zrazkovou danou. DP za rok 2011 som odlozil. Prosim, pomozte mi, ako postupovat. Dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    jozef 1 zone Pozri príspevok
    Dobry den, som SZCO, ale cast mojich prijmov tvoria autorske odmeny podla § 6 ods. 2) pism. a) ZDP. V decembri 2010 som dostal odmenu, ktoru som zahrnul do prijmov z podnikania. Zial, az vo februari 2012 som zistil, ze to bola autorska odmena a ta uz bola zdanena zrazkovou danou. DP za rok 2011 som odlozil. Prosim, pomozte mi, ako postupovat. Dakujem za pomoc
    Je potrebné podať dodatočné daňové priznanie za r. 2010. Ak je to výhodnejšie, príjem podľa § 6/2/a priznať a zrazenú daň si od daňovej povinnosti odpočítať(r.99). Za zdaňovacie obdobie r. 2010 sa mohol daňovník rozhodnúť, že zrazenú daň bude považovať za preddavok dane podľa § 43/7. Prílohou DP bude kópia potvrdenia o príjme a zrazenej dani.
    Ak to nie je výhodné, príjem sa v daň. priznaní neuvedie, zrazením a odvedením dane je daň vysporiadaná.
    V oboch prípadoch je potrebné v DP vyplniť odd. XI.
    Naposledy upravil Marína : 07.06.12 at 13:13
    Rozumiem. Len jedna vec: Vysledkom mojho danoveho priznania za rok 2010 bol preplatok. Ak vdaka tomu, ze odmenu nezahrniem do prijmov zo zivnosti, vyjde vyssi preplatok, mozem poziadat o vyplatu dodatocneho rozdielu, alebo si on znizim nedoplatok z priznania za rok 2011? Dakujem velmi pekne za pomoc.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Každé zdaňovacie obdobie sa vysporiada zvlášť, jedine, že by si sa inak dohodol so svojou správkyňou dane.
    Naposledy upravil Marína : 11.06.12 at 20:09
    Prepacte, este jedna otazka: ta autorska odmena mi bola uhradena v decembri 2010. Dan z nej vsak bola zrazena az v januari 2011. Znamena to, ze tuto dan uz nemozem považovať za preddavok dane podľa § 43/7? Vdaka za odpoved.

    nespravne zdanena autorska odmena za prispevky do novin

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.