Zavrieť

Porady

Podpora po okamžitom ukončení PP (hrubé porušenie prac. disciplíny) - §68 1. b)

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, aké sú možnosti získavania podpory po okamžitom ukončení pracovného pomeru z dôvodu hrubého porušenia pracovnej disciplíny (§68, odsek 1, písmeno b)? Pracovala som vyše piatich rokov, len nedávno ma vykopli. Ako dlho je možné v tomto prípade poberať podporu a v akej výške? Za odpoveď veľmi pekne ďakujem. Godzillka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Pokiaľ splňaš podmienky nároku na podporu, tak ju dostaneš hneď - ale musíš sa prihlásiť na ÚP do 7 dní po ukončení PP. Ak sa prihlásiš neskôr, tak odo dňa prihlásenia A potom by si si musela doplatiť ZP.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Dôvod skončenia PP sa neskúma. Pre teba platí to, čo aj pre ostatných - Evidencia na UPSVaR a potrebná doba poistenia v nezamestnanosti.

    godzilla je offline (nepripojený) godzilla

    godzilla
    Aha. Ďakujem veľmi pekne za rýchle reakcie. Dôvod ukončenia PP sa neskúma ani pri stanovení podpory?
    Dlhšie som tieto veci nesledovala. Viete mi laicky povedať, koľko a ako dlho by som mohlo dostávať podporu?
    (Ako som už písala, pracovala som v minulosti päť rokov, hrubú mzdu zaokrúhlim na 800 € mesačne.)

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    godzilla Pozri príspevok
    Aha. Ďakujem veľmi pekne za rýchle reakcie. Dôvod ukončenia PP sa neskúma ani pri stanovení podpory?
    Dlhšie som tieto veci nesledovala. Viete mi laicky povedať, koľko a ako dlho by som mohlo dostávať podporu?
    (Ako som už písala, pracovala som v minulosti päť rokov, hrubú mzdu zaokrúhlim na 800 € mesačne.)
    Velmi zhruba, podpora bude cca. 400 EUR.
    Pocita sa denny vymeriavaci zaklad, z hrubej mzdy, priemer.
    A podpora je 50% z neho.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    tak bajočko tiež zaokrúhlim ... že 400 evri.
    Presne je to počítané z VZ, z ktorých sa platilo poistné. .. 50%.
    Potvrdenie - je na to tlačivo - budeš musieť vypýtať od zamestnávateľa - tak z toho si budeš vedieť presne vypočítať.

    Podpora po okamžitom ukončení PP (hrubé porušenie prac. disciplíny) - §68 1. b)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.