Zavrieť

Porady

Daňový náklad - český paušál

Potrebovala by som poradiť ohľadom daňového nákladu - telefónnych poplatkov. Ide o slovenskú s. r. o., kde konateľ - má ako fyzická osoba paušál v českom O2 a využíva ho na podnikanie na území ČR. Dá sa to nejakým spôsobom dať do nákladov v slovenskej s. r. o., keďže české O2 nechce poskytovať paušál pre slovenskú s. r. o., tým pádom ani prepísať užívateľa z fyzickej osoby na s. r. o. ? Presným výpisom hovorov - ako doklad o využívaní na podnikateľské účely,... (to mi jediné napadlo). Máte s tým niekto skúsenosti? ďakujem za cenné rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Papucz Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradiť ohľadom daňového nákladu - telefónnych poplatkov. Ide o slovenskú s. r. o., kde konateľ - má ako fyzická osoba paušál v českom O2 a využíva ho na podnikanie na území ČR. Dá sa to nejakým spôsobom dať do nákladov v slovenskej s. r. o., keďže české O2 nechce poskytovať paušál pre slovenskú s. r. o., tým pádom ani prepísať užívateľa z fyzickej osoby na s. r. o. ? Presným výpisom hovorov - ako doklad o využívaní na podnikateľské účely,... (to mi jediné napadlo). Máte s tým niekto skúsenosti? ďakujem za cenné rady.
    Ak nemá doklad na spoločnosť, nemôže o nákladoch účtovať.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Papucz Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradiť ohľadom daňového nákladu - telefónnych poplatkov. Ide o slovenskú s. r. o., kde konateľ - má ako fyzická osoba paušál v českom O2 a využíva ho na podnikanie na území ČR. Dá sa to nejakým spôsobom dať do nákladov v slovenskej s. r. o., keďže české O2 nechce poskytovať paušál pre slovenskú s. r. o., tým pádom ani prepísať užívateľa z fyzickej osoby na s. r. o. ? Presným výpisom hovorov - ako doklad o využívaní na podnikateľské účely,... (to mi jediné napadlo). Máte s tým niekto skúsenosti? ďakujem za cenné rady.
    riešila by som to v cestovnom príkaze. Zam-eľ stanovuje podmienky pracovnej cesty, kde o.i. môže stanoviť použitie služieb českého operátora z dôvodu úspory nákladov /roaming?/. Výpis hovorov je podľa mňa dostatočne preukazný - zúčtujú sa nevyhnutné vedľ.výdavky v súvislosti s plnením úlohy v ČR.

    Socci je offline (nepripojený) Socci

    Socci
    Poraďáci, a čo tak dať do daňových nákladov poplatok Orangu za prijaté roamingové hovory mimo SR, ak konateľ-zamestnanec bol na dovolenke mimo SR? dá sa argumentovať tým, že jeho číslo je uvedené na webstránke a teda aj počas dovolenky prijímal pracovné hovory od zákazníkov? môže to byť? môže sa z toho odpočítať aj DPH?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a kto vie, že bol na dovolenke?
    všeličo sa dá a aj nedá, závisí od schopnosti obhájiť svoju pravdu.

    Socci je offline (nepripojený) Socci

    Socci
    Na faktúre od Orangu sa píše že prijaté roamingové hovory zo zóny 1 - xx eur + plus čerpal v tom čase dovolenku z práce....

    Daňový náklad - český paušál

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.