Zavrieť

Porady

Prebytok a manko na sklade

Ahojte poradaci,
pri inventúre skladu (JÚ, platca DPH) sa zistilo manko v polozke napolitanka LINA- 100 ks v cene 0,30 a prebytok v polozke napolitanka Horalka- 100 ks v cene 0,25. Tento schodok na zasobách vznikol z dovodu vymeny poloziek pri blokovani cez ERP. Staci tento rozdiel zaevidovat na skladovych kartach prijemkou a vydajkou? Alebo musim upravit aj ZD v ramci uzavierkovych operacii (manko) a o prebytku sa neuctuje?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    treba zohľadniť fakt, či manko v bare nesúvisí so spoptrebou v reštaurácií - veľa závisí od evidencie. Pokiaľ barman manko uznáva a nevie ho spoľahlivo dokladovať - teda eliminovať, tak mu ho zosobní. Musí to však byť písomne podchytené, ak by šlo o zrážky zo mzdy.
    DPH - to zasa závisí, či zápis bude o škode=manku, alebo o krádeži.
    DPH sa odvádza z titulu krádeže, náhrada škody nie je dodanie a nevzťahuje sa na ňu povinnosť DPH na výstupe.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    je to čistá zámena - takže zaeviduješ na kartách.

    JanaŠimi je offline (nepripojený) JanaŠimi

    JanaŠimi
    Ja mám podobý problém.. V priebehu roka sa robí inventúra v reštaurácii.. a samozrejme máme väčšinou manko... 1Q nám vyšlo - 360 Eur, 2Q - 750 Eur a teraz 3Q prebytok 150 Eur.. a čo ja stým... inventúra sa robí hlavne v priebehu roka len v bare.. majitel to chce zosobniť ale čo s DPH? musím odviesť štátu??

    JanaŠimi je offline (nepripojený) JanaŠimi

    JanaŠimi
    Dakujem.. tam je barmanov 3 stály zamestnanci a dohodárov podla potreby.. a dosť sa menia šak je sezóna. Takže určiť viníka je dosť ťažke.. Ale určite nejde o krádež, lebo majitelia sú tam tiež a kontrolujú ich.. Neviem či dobre poviem ale by som to skúsila obhajovať ako neúmyselnú škodu t.j. rozliatím, rozbitím tzv. prirodzené úbytky nad normu.

    Prebytok a manko na sklade

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.