Zavrieť

Porady

Hráčska zmuva

Prosím Vás, potrebujem poradiť ohľadne zaúčtovania hráčskych zmlúv v s.r.o.

1. Slovenské hráčky majú mať podľa podmienok dohodnutých v zmluve vyplatené odmeny, ktoré si budú zdaňovať samé.

2. Zahraničné hráčky majú v zmluve dohodnuté čisté odmeny a bude za nich aj odvedená daň. Čiže napríklad za jún bude hráčke vyplatených na účet 1000,00€ a ja k tomu ešte napočítam daň 234,56€

Mám zmluvy zaúčtovať na 521/331 ako mzdy alebo 518/379 ako iné záväzky.
A ešte sa chcem opýtať či mám zahraničným hráčkam urobiť aj ročné zúčtovanie dane a či majú nárok na nezdaniteľnú časť základu dane. A ako zaúčtujem preplatok na dani, keďže oni dostanú vyplatené všetko podľa zmluvy a ten preplatok by mal vlastne ostať s.r.o.

Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JanaKop je offline (nepripojený) JanaKop

    JanaKop
    JanaKop Pozri príspevok
    Prosím Vás, potrebujem poradiť ohľadne zaúčtovania hráčskych zmlúv v s.r.o.

    1. Slovenské hráčky majú mať podľa podmienok dohodnutých v zmluve vyplatené odmeny, ktoré si budú zdaňovať samé.

    2. Zahraničné hráčky majú v zmluve dohodnuté čisté odmeny a bude za nich aj odvedená daň. Čiže napríklad za jún bude hráčke vyplatených na účet 1000,00€ a ja k tomu ešte napočítam daň 234,56€

    Mám zmluvy zaúčtovať na 521/331 ako mzdy alebo 518/379 ako iné záväzky.
    A ešte sa chcem opýtať či mám zahraničným hráčkam urobiť aj ročné zúčtovanie dane a či majú nárok na nezdaniteľnú časť základu dane. A ako zaúčtujem preplatok na dani, keďže oni dostanú vyplatené všetko podľa zmluvy a ten preplatok by mal vlastne ostať s.r.o.

    Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za radu.
    Prosím, veľmi pekne prosím môžete sa mi na to niekto pozrieť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.