Zavrieť

Porady

Odpocet DPH z notebooku

dobry den mam zaujem kupit si notebook za 2300€ pre podnikanie, som zivnostnik a zaujimalo by ma ci mam narok odpocet DPH v celej vyske. pripadne aky je limit (do kolko €) pri zivnostnikoch a pri s.r.o. na odpocet celej DPH z produktu. dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    adamll Pozri príspevok
    teraz som sa dozvedel ze nad cca 1700€ sa to musi davat do dlhodobeho majetku s pouzivanim nad 1 rok a to sa uz odpisuje. dako v tom mam zmetok notebook stoji 2300€ s DPH.
    ide ti o DPH alebo o daň z príjmu?
    DPH si odpočítaš, nech už NB bude stáť koľkokoľvek, musíš však mať doklad. Do cca 1659 EUR s DPH stačí blok z ERP, vo vyššej sume už musíš pýtať faktúru - aj ked ju zaplatíš v hotovosti.
    DPH si odpočítaš, zostane ti základ dane, t.j. OC NB
    ak to bude pod 1700 EUR včítane, tak to môžeš dať priamo do výdavkov - nákladov
    ak to bude nad 1700 EUR, tak zaradíš do majetku a budeš odpisovať 48 mesiacov.
    2300 EUR s DPH značí, že si nad hranicou - t.j. DPH 383,33 odpočítaš, a NB v hodnote 1916,67 EUR budeš odpisovať 4 roky.
    Alebo si vyberieš niečo lacnejšie.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    A si plátca DPH, (mesačný alebo štvrťročný) ? Ak nie, DPH ti nikto nevráti.
    No a limit, to si si asi poplietol s odpismi, do akej sumy to dáš naraz do nákladov a nad akú sumu odpisuješ..., že ?

    adamll je offline (nepripojený) adamll

    adamll
    som v tom novy
    som platca DPH.
    ako by to bolo pri mesacnom a ako pri stvrtrocnom odpocte?
    este sa chccem spytat potrebujem fakturu alebo mi staci normalny blocek v obchode kde si kupim ten notebook?

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    adamll Pozri príspevok
    som v tom novy
    som platca DPH. OK
    ako by to bolo pri mesacnom a ako pri stvrtrocnom odpocte? To bolo len na upresnenie... v tom rozdiel nie je.
    este sa chccem spytat potrebujem fakturu alebo mi staci normalny blocek v obchode kde si kupim ten notebook? Je dobré mať faktúru, mimochodom, faktúru Ti musia vystaviť, ak ide o sumu nad 1660 EUR, alebo ak platíš zálohu.
    .

    adamll je offline (nepripojený) adamll

    adamll
    teraz som sa dozvedel ze nad cca 1700€ sa to musi davat do dlhodobeho majetku s pouzivanim nad 1 rok a to sa uz odpisuje. dako v tom mam zmetok notebook stoji 2300€ s DPH.

    Odpocet DPH z notebooku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.