Zavrieť

Porady

Ako mám nastaviť WIFI router od BELKIN ?

Prosím vás pomôžte mi!
Kúpil som Wifi G+ USB Adapter od Belkin a k tomu aj CD na inštaláciu.Model adaptéra je F5D7051 a značka alebo také niečo je N10117. Zatiaľ som to neinštaloval, pretože neviem ako. Prosím môžte mi poradiť ako mám postupovať ďalej? Ako to mám nastaviť aby mi to fungovalo? Ďakujem !
Naposledy upravil Patrik_Sn1per : 13.06.12 at 11:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    myshoKE je offline (nepripojený) myshoKE

    myshoKE
    Pozri si manuál (možno bude aj na tom CD). Nepotrebuješ nič inštalovať, router sa konfiguruje po sieti:
    -zapojíš router (do portu WAN sa napája kábel, ktorý Ti domov pritiahol poskytovateľ internetu; do portov LAN sa napájajú sieťové káble k počítačom, ktoré chces mať pripojené káblom)
    -z počítača, ktorý je pripojený k routru prostredníctvom kábla na LAN porte v browseri (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera...) naťukáš IP daného routra (musí byť napísana v manuáli, príp. aj na krabici), zvyčajne je v tvare 192.168.x.x
    -prihlásiš sa do administrátorského prostredia pomocou mena a hesla (opäť manuál)
    -nastavíš veci, ktoré potrebuješ (zapnúť/vypnúť wifi, zapnúť kryptovanie wifi /napr. WPA2/, MAC filter, názov siete (SSID), max. počet pripojených užívateľov, DHCP /automatické prideľovanie IP adries/ a podobné záležitosti)

    Ak niektorý krok nebude jasný, tak polož konkrétnejšiu otázku.
    Manuál som si pozrel, ale nevie až tak dobre po anglicky takže som veľa nerozumel. A prepáč pomýlil som si tie názvy, pretože router mal môj kamoš ...Ale ja mám Belkin wirelles G+ USB Adpater. Tak ako to mám teraz urobiť? Zmení sa tvoj postup čo si napísal, alebo to mám urobiť tak isto ?
    Ďakujem...

    myshoKE je offline (nepripojený) myshoKE

    myshoKE
    V tom prípade predpokladám, že ten USB adapter chceš využiť pre pripojenie sa k existujúcej bezdrôtovej sieti. Čiže vychádzam z predpokladu, že WIFI sieť máš nakonfigurovanú a poznáš všetky prístupové údaje k nej (názov, heslo...).

    Potrebuješ z toho CD nainštalovať driver a prípadne aj nejaký obslužný program. Nájdi tam inštalačný súbor (install, setup a podobne) a nainštaluj to, je to triviálna záležitosť a aj obsluha príslušných programov zvykne byť prudko intuitívna.

    Ako mám nastaviť WIFI router od BELKIN ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.