Zavrieť

Porady

verejná obchodná spol. - áno či nie?

Zdravíčko,
mal by som v pláne s kolegom založiť vos najmä z dôvodu nižších počiatočných nákladov a časom prejsť na sro . CHcel by som sa preto spýtať, či odvody sa platia v podstate ako za szčo každý jednotlivo, alebo za spoločnosť ako celok a kam sa platia v 1 roku povinne.
Druhá vec, hoci nie som sám szčo, môžeme vos-ku založiť ako dve FO, bez toho aby sme boli sami držiteľmi živnostenského listu?

Mám v tom chaoss, tak ďakujem za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    1. Pokiaľ nebudete zamestnaní vo svoje vos, netreba platiť žiadne odvody. Odvody by sa platil z vyplatenej odmeny spoločníkovi (alebo podieli na zisku)
    2. Vos dostane nové nové Osvedčenie o živnostenskom oprávnení, nevyužívajú sa ani nemôžu Vaše doterajšie vystavené na FO.
    3. Voso a FO sú dva odlišné právne subjekty
    4. Vos vyjde pri založení aj výške SP aj s prácou asi toľko ako sro.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ešte doplním, že pri využití služieb pri založení či Vos alebo Sro sa rozhodni pre využitie služby na podanie Návrhu na zápis do OR ale aj na živnostenský úrad elektronicky, kedy je výška súdneho poplatku iba 50 % zo sumy uvádzanej vo vyhláške o súdnych poplatkoch. Sám klient nemusí vlastniť ZEP, tu na porade nás je viac, čo takúto službu poskytujeme.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    peteriak Pozri príspevok
    a ešte mi napadlo, že síce od veci od prvej otázky,ale spýtam sa :..realitná činnosť sa radí medzi viazané živnosti a v podminekach je mať ukončené VŠ vzdelanie..atď...musí ísť o ukončenie II.stupňa štúdia?..pretože zatiaľ študujem a mám ukončený zatiaľ prvý stupeň..ďakujem ešte raz
    Prečo od veci ? Súvisí s predmetom podnikania novej firmy.

    - vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického alebo stavebného alebo architektonického smeru alebo
    - úplné stredné vzdelanie s maturitnou skúškou a 5 rokov praxe v odbore

    peteriak je offline (nepripojený) peteriak

    peteriak
    a ešte mi napadlo, že síce od veci od prvej otázky,ale spýtam sa :..realitná činnosť sa radí medzi viazané živnosti a v podminekach je mať ukončené VŠ vzdelanie..atď...musí ísť o ukončenie II.stupňa štúdia?..pretože zatiaľ študujem a mám ukončený zatiaľ prvý stupeň..ďakujem ešte raz

    peteriak je offline (nepripojený) peteriak

    peteriak
    O týchto podmienkach viem, len či to VŠ vzdelanie musí byť úplné(Ing./Mgr.) alebo stačí mať I. stupeň(Bc.), keďže stále ešte študujem

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    podľa mňa stačí aj bakalár.... To si pre istotu over na príslušnom živnostenskom registri, ale podľa môjho názoru by malo stačiť.

    samod je offline (nepripojený) samod

    samod
    No čo sa týka odvodov pri verejnej obchodnej spoločnosti (v.o.s.) to je paradoxne veľmi zaujímavá téma myslím, že pomerne vyčerpávajúcu odpoveď nájdete v článku
    http://webpravo.eu/clanky/nejasne-od...ej-spolocnosti

    verejná obchodná spol. - áno či nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.