Zavrieť

Porady

Daňová kontrola na nadmerný odpočet

Zdravím,
chcem sa spýtať - FO, ktorá viedla PU ukončila svoju činnosť k 20.12.2011. Nahlásila sa nám daň. kontrola na zistenie/prekontrolovanie nadmerného odpočtu 4.Q/2011. Čo budú presne kontrolovať, mám prichystať celé účtovníctvo, budú kontrolovať všetko? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    ZuzanaKro Pozri príspevok
    to znamená, že budú kontrolovať všetok majetok, aj keď je už všetok dlho poodpisovaný, aj tovar na sklade? Čo všetko ešte? Zajtra máme daň. kontrolu, strašne sa bojím... Som len taký účtovník-amatér a isto som niekde narobila aj chyby...
    Kľud, je to LEN daňová kontrola, nejde o život, aj daňováci sú len ľudia a chyby robí každý -aj tí najlepší. Kto nič nerobí, nič nepokazí.

    ioanes je offline (nepripojený) ioanes

    ioanes
    Podľa mojej skúsenosti si priprav radšej celé účtovníctvo, aj keď pridu na 4Q2011. Keď prídu ku mne na nadmerný odpočet, tak chcú tie najrôznejšie doklady a zmluvy, daňové priznanie na daň z motorových vozidiel atď, atď. Takže doporučujem, prejdi si znova celý rok, aby si bola v obraze.
    po kontrole (svojej) som zistila, ze som do DPH omylom zapocitala aj fa, ktorá bola vystavena po ukonceni cinnosti (31.12) a teda som navysila nadmerny odpocet o 3 Eura. Pritom ide o celkom smiesny nadmerny odpocet - 6 Eur. Prosim, neviete mi povedat, ake sankcie mozem ocakavat? Dakujem.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    sankcia v príliš malej výške sa nevyubí.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Myslím, že pri takejto kontrole nejde ani tak o preverenie výšky nadmerného odpočtu, ale najmä o to, či daňový subjekt nezabudol na odvedenie dane pri ukončení registrácie (dlhodobý majetok, zásoby)...
    to znamená, že budú kontrolovať všetok majetok, aj keď je už všetok dlho poodpisovaný, aj tovar na sklade? Čo všetko ešte? Zajtra máme daň. kontrolu, strašne sa bojím... Som len taký účtovník-amatér a isto som niekde narobila aj chyby...

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    ZuzanaKro Pozri príspevok
    ... ešte sa spýtam, musím mať spravenú aj inventarizáciu súvahových položiek?
    Inventarizácia majetku a záväzkov je povinná k poslednému dňu účtovného obdobia.
    čakali sme včera na kontrolu, kontrola nikde, tak som tam volala a pani sa ospravedlňovala, že jej to nevýde aby prišla, že jej to mám doniesť na úrad. Tak sme sa nakoniec dohodli, že jej to budúci týždeň donesiem a chce vidieť len doklady, ktoré súvisia s DPH. Takže aj takto môže dopadnúť daňová kontrola.

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    .. neviem, myslím, že srska niekde pripojil aj informáciu o pláne kontrôl k DPH ... a hneď niekde na začiatku bolo, že všetky daňové subjekty, ktoré prestanú byť platcami DPH takú kontrolu môžu očakávať ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.