Zavrieť

Porady

Turistika, cyklo - moto - auto - turistika

Kde sme boli, čo sme zažili, čo môžeme a chceme doporučiť.
Naposledy upravil erzet : 18.06.12 at 09:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    Cyklovýlet na Kulháň

    Istou provokáciou, dokázať si niečo, dokázať niečo, niekomu inému a túžbou vidieť čosi, často spomínané, rozhodol som sa navštíviť Kulháň.
    Čo je Kulháň? Kulháň sa náchádza v prekrásnom prostredí chráneného územia Kulháň v katastri obce Zlatníky. Je tu jazierko plné pstruhov – rybníček pre športový rybolov, kde si návštevníci vlastnoručne môžu nachytať pstruhov. Na Kulháni je prírodná reštaurácia. Návštevníci sú vítaní denne – v týždni v čase 14.00 – 18.00 hod. a cez víkendy a sviatky v čase 10.00 – 18.00 hod.
    Pri jazierku – rybníčku sú udice s bandaskami, kde si môžu návštevníci nachytať pstrúžikov a poviem pravdu, počas moje prítomnosti ich bolo nachytaných dosť.
    Cena nachytaných pstruhov – 5 €/kg, s očistením 5,50 €/kg. Vlastnoručne nachytaných pstruhov neupravujú.
    Je tam detské ihrisko, stánok so zmrzlinou, stánok v ktorom sú perníky, medovníky a hračky ako na jarmoku.
    Ceny? Pivo Staroprameň 10 º/1 €. Moja porcia: 2 x chlieb (také polovičky) = 020 €, 0,268 g (á 18,00 €/kg) pstruh údený = 4,82 €, na účte sú iba uhorky, ale ja som mal aj baranie rohy = 0,40 €. Spolu 5,42 €.
    Kde je Kulháň? Kulháň je cca 40 km od Dubnice. Trasa: Trenčianska Teplá, Trenčianske Teplice, Motešice, Bobot, Horňany, Dežerice, Ruskovce, Veľké Držkovce, Cinenná, Zlatníky, Kulháň.
    Trasu som absolvoval na bicykli Eska Šport minimálne z r. 1974 s prehadzovačkou iba vzadu, dvojkoliesko. Vyštartoval som 16.6.2012 o 9:30, na Kulháni som pristal 13:19 hod. Bez prestávky. Naspäť 16:05 hod. odchod. Príchod do Dubnice 20:05 so zastávkou v Motešiciach na kofolu. Do kopca napr. Machnáč som vyšliapal dolu sa spustil, po rovine, pohoda a tak stále, ako na húsenicovej. Na spiatočnej ceste, v Motešiciach už som toho mal, ozaj vše hlavy, ale ja sa nevzdávam. Poviem Vám, nebola to zábava. Teda cesta, ale na Kulháni je ozaj fajn.
    A ešte 2 linky:
    http://www.zlatniky.sk/kulhan.phtml?id3=42013
    http://www.kulhan.sk/
    Naposledy upravil erzet : 18.06.12 at 09:08
    IMG_0700 2.jpg  
    IMG_0707 2.jpg  
    IMG_0710 2.jpg  
    IMG_0724 2.jpg  
    1/1

    rastlinka je offline (nepripojený) rastlinka

    Už môj nick asi o mne niečo hovorí. Ale vo všeobecnosti mám rada nielen rastliny, ale aj zvieratá, prírodu a všetko čo spolu súvisí. Pretože zvieratá by tu neboli bez rastlín a naopak. Zaujímam sa o prírodu až priveľmi podrobne. Poznám rastliny a živočíchy, ktoré mi pomôžu prežiť v prírode. Viem, ako sa vyhnúť v lese nebezpečným zvieratám ( medveďovi ), ale viem ich aj sledovať. Dokážem sa z neznámeho prostredia dostať do ľudských obydlí. Cestu mi prezradia rastliny, potoky, pohyb zvierat... ...viac rastlinka
    Ahojte, chcem sa opýtať má niekto skúsenosti s týmto ?
    http://protismyku.eu/protismykove-na...ove-pasky.html
    alebo s niečím podobným ? Klady, zápory, oplatí sa ? Nemyslím iba na turistiku, ale aj tak bežne do mesta, veď všetci poznáme naše neodhrnuté chodníky.
    Naposledy upravil rastlinka : 19.01.13 at 16:11 Dôvod: doplnenie

    rastlinka je offline (nepripojený) rastlinka

    Už môj nick asi o mne niečo hovorí. Ale vo všeobecnosti mám rada nielen rastliny, ale aj zvieratá, prírodu a všetko čo spolu súvisí. Pretože zvieratá by tu neboli bez rastlín a naopak. Zaujímam sa o prírodu až priveľmi podrobne. Poznám rastliny a živočíchy, ktoré mi pomôžu prežiť v prírode. Viem, ako sa vyhnúť v lese nebezpečným zvieratám ( medveďovi ), ale viem ich aj sledovať. Dokážem sa z neznámeho prostredia dostať do ľudských obydlí. Cestu mi prezradia rastliny, potoky, pohyb zvierat... ...viac rastlinka
    Ahojte poraďáci, naozaj nikto nevie, či sa mi to oplatí kúpiť ?
    Peňazí nemám navyše, ale zdravie mám iba jedno, nechcem byť dolámaná. Ale aj z iných dôvodov ma zaujíma tento tovar.

    Turistika, cyklo - moto - auto - turistika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.