Zavrieť

Porady

Je to v sulade so zakonom?

pekny den,

poprosila by som o radu:v marci som uzavrela zmluvu s agenturou o sprostredkovani prace,v mojom pripade mi pridelili rodinu na opatrovanie.Rocny poplatok som podla zmluvy uhradila po ukonceni pracovneho turnusu,t.j.2tyzdne.Tento poplatok mam opakovane platit kazdy rok ak v rodine zostavam.Nechapem,oni mi rodinu akoze prenajali?tak isto plati kazdym rokom opakovane aj prislusnik rodiny.vlastne agentura pobera poplatok z dvoch stran za to iste,teda nie celkom:ja platim ze mi sprostredkovali rodinu a rodina ze jej sprostredkovali opatrovatelku.Nie su to male poplatky,ja platim rocne 384€,rodina 1200€.
Zmluva bola uzavreta dna 21.3.2012.
1.6.2012.mi dorucili v obalke :Tyka sa:Zvysenie rocneho poplatku.

Na zaklade zvysenych vydavkov v opatrovani sme dospeli k rozhodnutiu ze sme nuteny poplatok zvysit,pre odborne poradenstvo o 80€rocne.
Tabulka kolko bolo doteraz,tabulka kolko bude.


Moja otazka by bola ci je to v sulade so zakonom.ani nie 3 mesiace uplynuly od uzavretia zmluvy.to mi teda mozu kazdy treti mesiac zvysovat?ja som na prvy rok uhradila.v tomto ich liste nie je uvedene ani ze by to bol nejaky dodatok k povodnej zmluvu,nic podobne,len akesi oznamenie o zvyseni.uvadzaju nejake poradenstvo.z ich strany nedoslo k ziadnemu poradenstvu.akurat potrebuju na benzin,nakolko nas opatrovatelky pridu kazdych 14 dni kontrolovat.stravia tu 15 min.neviem co by som mohla a mala urobit v tomto pripade.Uhradit zvysenie poplatku,pretoze mi hrozi rozviazanie zmluvy a tym opustenie opatrovanej rodiny.nasledne pridem o 384€,ktore som uz agenture zaplatila,pretoze pochybujem ze by mi poplatok vratili.

za odbornu radu by som bola velmi vdacna aj v mene mojej kolegyni.

s pozdravom EVA Chcem sa este spytat ,ci zmluva uzatvorena s rakuskou agenturou,ale slovenskou majitelkou ci nema byt dvoj jazycne uzatvorena,teda v nemcine aj v slovencine.nakolko ako ja zamestnanec mozem byt v tomto prip.aj zneuzita,ze som neporozumela dostatocne zneniu zmluvy.alebo ma to uz nechrani.sice v povodnej zmluve nie je uvedene o tzv.dodatocnom zvysovani v priebehu niekolkych mesiacoch.co v pripade ked sa mi budu vyhrazat rozviazanim zmluvy?inac som neporusila ziadne podmienky ktore by prip.mohli voci mne pouzit.Dakujem
Naposledy upravil evabeva : 18.06.12 at 07:57 Dôvod: dodatok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Riadis sa zmluvou, ktoru si podpisala.
    Tam musi byt zadefinovane aj to, v akych pripadoch, z akych dovodov moze agentura sumu navysit.
    Predpokladam, ze zmluvu maju velmi dobre urobenu vo svoj prospech a ve s tym vela nenarobis.

    Ziadat zmluvu v slovencine si mala pred jej podpisom.
    Ak vsak uzatvaras zmluvu s rakuskou agenturou, musis pocitat s tym, ze bude v nemcine.
    Ak by jej majitelom bol napr. Turek, myslis, ze by zmluvy poskytoval v nemcine a turectine?

    Je to v sulade so zakonom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.