Zavrieť

Porady

Ako vymôcť peniaze?

Pozdravujem Vás všetkých. Mám taký problém. Bol som živnostníkom - distribuoval som tovar do obchodov - no skončil som lebo dostal som sa do finančnej tiesne. Hŕŕŕba pohľadávok, ktoré nemám dodnes uhradené. Faktúry som uhradil, no obchodníci neplatia, že nemajú z čoho. No pritom môj tovar už dávno majú predaný ((( Vymožiteľnosť práva je v čudu. Neviete mi poradiť, ako sa dostanem k svojím peniazom. Je to už trápne ako sa moji bývalý odberatelia vyhovárajú. Poraďte. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    mattto Pozri príspevok
    vymáhal si nejak tie pohľadávky? podával si návrhy na vydanie platobných rozkazov, keď tvrdíš, že "vymožiteľnosť práva je v čudu"?
    Pokiaľ si ich nevymáhal súdne, nájdi si dobrú spoločnosť, ktorá sa zaoberá vymáhaním pohľadávok. Toto by mohlo byť účinnejšie ako súdy.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    vymáhal si nejak tie pohľadávky? podával si návrhy na vydanie platobných rozkazov, keď tvrdíš, že "vymožiteľnosť práva je v čudu"?
    miguel.santoro ďakujem za postreh, aj nad týmto som uvažoval, no pri počte dlžníkov by som potreboval veľmi veľa financií na zaplatenie tejto zrýchlenej formy súdneho konania.
    Viete mi poradiť?Skončil som živnosť,v dôsledku neschopnosti platiť si odvody - situácia ma k tomu prinútila,nakoľko moji bývalí odberatelia si neplnili svoje záväzky voči mne. Ak teraz chcem poslať dlžníkom upozornenia o neuhradení faktúr...mám figurovať v hlavičke listu ako živnostník (ktorým už teraz nie som), alebo ako radový občan - fyzická osoba? Viete mi poradiť?Ďakujem.

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    Daj si do googla vymáhanie pohľadávok. Je kopa firiem, ktoré sa s tým zaoberajú a všetko vyriešia za teba. Platíš im až po úspešnom vymožení pohľadávky.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    miguel.santoro Pozri príspevok
    Viete mi poradiť?Skončil som živnosť,v dôsledku neschopnosti platiť si odvody - situácia ma k tomu prinútila,nakoľko moji bývalí odberatelia si neplnili svoje záväzky voči mne. Ak teraz chcem poslať dlžníkom upozornenia o neuhradení faktúr...mám figurovať v hlavičke listu ako živnostník (ktorým už teraz nie som), alebo ako radový občan - fyzická osoba? Viete mi poradiť?Ďakujem.

    Ak im ideš napísať nejakú výzvu, tak do hlavičky napíš údaje ako na občana, a do textu že sú to pohľadávky zo živnosti a uveď obchodné meno tak ako si mal zapísané v živnostenskom registri.
    Ak ti neuhradia pohľadávky, ozaj skús tak ako ti poradil dantess.

    Ivana J. je offline (nepripojený) Ivana J.

    Ivana J.
    Moj problém je podobný avšak ide o pohľadávku voči zamestnancovi. Naša firma zanikla a pohľadávka voči predavačke (manko v predajni 4800 € ( zostala visieť. Máme na papieri, že sa zavazuje manko uhradiť aj začala platiť a aj prestala. Dala som prípad firme, ktorá sa zaoberá vymáhaním pohladávok ako ste radili v predošlých príspevkoch. Tá nas odmiestla práve preto, že naša firma už zanikla. Čo mi ostáva? Má nejakú šancu podanie návrhu na súd????????

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ivana J. Pozri príspevok
    Moj problém je podobný avšak ide o pohľadávku voči zamestnancovi. Naša firma zanikla a pohľadávka voči predavačke (manko v predajni 4800 € ( zostala visieť. Máme na papieri, že sa zavazuje manko uhradiť aj začala platiť a aj prestala. Dala som prípad firme, ktorá sa zaoberá vymáhaním pohladávok ako ste radili v predošlých príspevkoch. Tá nas odmiestla práve preto, že naša firma už zanikla. Čo mi ostáva? Má nejakú šancu podanie návrhu na súd????????
    Prečo ste to nevymáhali, kým firma existovala ?
    Bolo zmluvne zabezpečené kým firma existovala postúpenie pohľadávky z tej sro na niekoho kto to teraz chce vymôcť ? Ak nie, tak to nedostanete späť. Na základe čoho by to nejaká osoba vymáhala ?
    Sro neexistuje, nieto teda oprávneného k vymáhaniu... Alebo máte tú zmluvu o postúpení pohľadávky ? Ak áno, tak toto je dôležitý dokument.
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    Suma 4800€ je dosť vysoká na to aby ste s tým niečo rozumné urobili. To je však práca pre skúsených odborníkov, čo sa tým zaoberajú. Ak nikohnenájdete, môžem Vám poradiť ako na to.
    Ivana J. Ďakujem za ochotu poradit. Idem správnym smerom ak budem mat tú zmluvu o postupení pohladávky. Problém je, že je napísaná až teraz a neviem, či nebolo potrebné o tom informovať aj zamestnanca. To sme urobili až teraz.

    Ivana J. je offline (nepripojený) Ivana J.

    Ivana J.
    Nejde o s.r.o. Bola to SZČO. Mení to niečo na veci? Zmluvu o postúpení pohladávky som napísala dodatočne s posledným dátumom existencie SZČO. . Zmluva je medzi SZČO podnikatel ako postupitel a sukromná osoba avšak tá istá ako postupník. Neviem či som to napísala správne podstata je v tom, že zmluva o postupení pohl je uzatvorená medzi tou istou osobou avšak v dvoch postaveniach. Je niečo také možne? V prípade,že tá zmluva je platná je možnosť úspechu na súde????
    Ďakujem za názory.

    Ako vymôcť peniaze?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.