Zavrieť

Porady

Zaručený elektronický podpis

Poraďáci ahojte,

spoločnosti vznikol nárok na vrátenie DPH z Českej republiky (nákup tovaru), z toho dôvodu idem vybavovať zaručený elektornický podis.

V prípade, že budeme mať vybavený ZEP musím už všetky podania robiť elektronicky, t.j. DPH, daňové priznania a pod. Alebo mi táto povinnosť vznikne až od 1.1.2013.

Ďakujem za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Skús upresniť, či v deň nákupu tovaru bola spoločnosť platiteľom DPH. Ak nebola, myslím, že vrátenie DPH bude problematické, stal sa mi nedávno jeden prípad, keď si chcela spoločnosť vrátiť zaplatenú DPH v EÚ, ale v deň nákupu nebola spoločnosť platiteľom DPH, žiadosť bola zamietnutá. Ak teda spoločnosť nebola platiteľom DPH v deň nákupu, spoločnosť sa mala registrovať aspoň podľa §7 zákona o DPH, tovar by bola dostala bez DPH a tu na Slovensku zdanila. Takže si zváž nákup ZEP-u, aby to nebolo zbytočné. Poprípade si daj sprostredkovane podať žiadosť.
    Naposledy upravil domenico.office : 20.06.12 at 10:43

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Vytiahnuté z tejto stránky: http://www.pp.sk/1555/Vratenie-DPH-z..._DAU39944.aspx

    Kontrola odosielanej žiadosti v SRDaňová správa SR za členský štát usadenia žiadateľa neodošle žiadosť členskému štátu vrátenia dane, ak sa počas obdobia vrátenia dane vzťahuje na žiadateľa v SR ktorákoľvek z nasledujúcich skutočností:a) žiadateľ nie je zdaniteľnou osobou na účely DPH,b) žiadateľ iba dodáva tovar alebo iba poskytuje služby bez možnosti odpočítania DPH zaplatenej v predchádzajúcom štádiu (činnosti oslobodené od dane bez nároku na odpočítanie v zmysle § 28 až § 42, napr. zdravotné, finančné, poisťovacie služby).Daňový úrad Bratislava I elektronicky oznámi žiadateľovi svoje rozhodnutie.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Tinaho Pozri príspevok
    Poraďáci ahojte,

    spoločnosti vznikol nárok na vrátenie DPH z Českej republiky (nákup tovaru), z toho dôvodu idem vybavovať zaručený elektornický podis.

    V prípade, že budeme mať vybavený ZEP musím už všetky podania robiť elektronicky, t.j. DPH, daňové priznania a pod. Alebo mi táto povinnosť vznikne až od 1.1.2013.

    Ďakujem za info.
    Jednoznačne súhlasím s tým, čo napísal Domenico.
    Ak máš už ZEP, ostatné podania zatiaľ môžeš podávať aj v papieri, tie, ktoré je možné tak podať (mimo SV). Aj keď všetko smeruje k tomu, že všetko sa bude postupne podávať výhradne elektronicky.
    Ten ZEP sa ti oplatí vybavovať, ak ho budeš používať čo najviac.
    Určite ti doporučím prečítať si na stránke www.drsr.sk v sekcii vrátenie dane zo zahraničia.

    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ag_08_2011.pdf

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    chcela by som poprosiť o pomoc, radu. Jednoducho mi to nejde. Dnes som si zakúpila nový qsign 4.2, je nainštalovaný, oskenované veci mi podpisuje, ale stále mi nechce podpísať návrh na zápis v XML word 2003, už som v koncoch, fakt si neviem dať rady. Prosím o pomoc.
    ďakujem veľmi pekne

    Zaručený elektronický podpis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.