Zavrieť

Porady

Ako vyčistiť škvrny od živice z textilu?

Dobrý deň,

nedopatrením som si ušpinil kúpacie šortky (100% Polyester) od živice z nejakého ihličnanu a neviem ako ich šetrne vyčistiť, preto Vás týmto prosím o radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

    Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac Helik3
    ja mám odskúšané (po vianočnej dekorácii) potierať ušpinené miesto kožkou zo slaninky, prípadne tam nechať tú kožku aj položenú dlhšie. po čase sa dá živica pekne odlúpiť...
    možno je to taká sedliacka rada , ale mne to ozaj zabralo

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Helik3 Pozri príspevok
    ja mám odskúšané (po vianočnej dekorácii) potierať ušpinené miesto kožkou zo slaninky, prípadne tam nechať tú kožku aj položenú dlhšie. po čase sa dá živica pekne odlúpiť...
    možno je to taká sedliacka rada , ale mne to ozaj zabralo

    Takze, najprv musis mat to oblecenie suche, nie mokre. Potom si das na nejaku cistu bielu handricku normalnu bravcovu mast, len tak trosku a tym budes potierat to miesto, kde mas zivicu. Mast ti zivicu rozpusti a ostane ti uz LEN mastny flak. Potom si vezmes butyl a ten si das zase na handricku a potieras /suchas/ ten mastny flak. Potom to normalne vyperies a je to ako nove..

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    onebadboy Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    nedopatrením som si ušpinil kúpacie šortky (100% Polyester) od živice z nejakého ihličnanu a neviem ako ich šetrne vyčistiť, preto Vás týmto prosím o radu...
    Skús žlčové mydlo(dm)
    Tak vážení,

    chcem sa Vám všetkým veľmi pekne poďakovať za rady. Už-už som išiel do DM-ka kúpiť žlčové mydlo, keď tu pribudol príspevok od člena Helik3, tak som si povedal, že aj keď masť nemám, skúsim klasické maslo - veď aj to je živočíšny tuk a keď nepomôže, idem do toho DM-ka. Pekne som to vtrel na škvrny, chvíľočku nechal pôsobiť a potom opral. Za pár minút som išiel skontrolovať na balkón (už takmer suché) šortky a výsledok ma neuveriteľne potešil - škvrny od živice úplne zmizli. Takže ešte raz Vám všetkým pekne ďakujem...

    Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

    Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac Helik3
    onebadboy Pozri príspevok
    Tak vážení,

    chcem sa Vám všetkým veľmi pekne poďakovať za rady. Už-už som išiel do DM-ka kúpiť žlčové mydlo, keď tu pribudol príspevok od člena Helik3, tak som si povedal, že aj keď masť nemám, skúsim klasické maslo - veď aj to je živočíšny tuk a keď nepomôže, idem do toho DM-ka. Pekne som to vtrel na škvrny, chvíľočku nechal pôsobiť a potom opral. Za pár minút som išiel skontrolovať na balkón (už takmer suché) šortky a výsledok ma neuveriteľne potešil - škvrny od živice úplne zmizli. Takže ešte raz Vám všetkým pekne ďakujem...

    júúúj ani nevieš aká som rada, že ti to pomohlo. s napätím som čítala celý tvoj posledný príspevok a čakala či mi ponadávaš....
    našťastie, nestalo sa
    užívaj si šortky, hľavne v tomto teplom počasí....

    Ako vyčistiť škvrny od živice z textilu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.