Zavrieť

Porady

Nakup z ciny pod 22e / faktura

Nikde som nenasiel podobnu temu ani odpoved. Ako by sa uctoval tovar z ciny ktory by sa kupoval cez ebay a stale by bol len do sumy 20 eur. Bol by tim padom oslobodeny od dane a od cla? Platim by som len dph zo zisku? Na zauctovanie mi staci screen z ebayu + bankovy vypis + paypal? Staci to takto ? Chccem si to iba potvrdit dakujem pekne za kazdu radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tinka.ba je offline (nepripojený) Tinka.ba

    Tinka.ba
    20 eur aj s postovnym, alebo bez, lebo to je rozdiel! Ako sukromna osoba som velakrat kupila nieco z Ciny, ked bola suma do 22Eur samozrejme aj s postovnym, tak som neplatila DPH a ani clo. Balik ani nezadrzali na colnici, ani to neotvarali, lebo sa jednalo o faky a tak by mi ich samozrejme zabavili. Cinania mi ani raz neposlali fakturu, Ty kupujes od sukromnej osoby alebo od fabriky?

    m3p je offline (nepripojený) m3p

    m3p
    Jasne, aj s postovnym. Islo by o "gadgety" za 2 eura, len cena zasielku [dokopy] bude 20eur - tymto sposobom by som vybabral s clom, pretoze by som objednal [napr.] 4 balicky po 20e a nie jeden za 80 - postovne je zadarmo, takze to neriesim. Kupoval by som to od [pravdepodobne] fabriky, klasicke obchody ako dx.com a pod.

    Len neviem ako to na SK fakturovat [pri predaji] aby bolo vsetko v poriadku.

    Dakujem

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    m3p Pozri príspevok
    Jasne, aj s postovnym. Islo by o "gadgety" za 2 eura, len cena zasielku [dokopy] bude 20eur - tymto sposobom by som vybabral s clom, pretoze by som objednal [napr.] 4 balicky po 20e a nie jeden za 80 - postovne je zadarmo, takze to neriesim. Kupoval by som to od [pravdepodobne] fabriky, klasicke obchody ako dx.com a pod.

    Len neviem ako to na SK fakturovat [pri predaji] aby bolo vsetko v poriadku.

    Dakujem
    Nezabúdaj, že pri dealextreme, je hodnota deklarovaná na zásielke nižšia ako hodnota reálna (v doklade o zaplatení). Pokiaľ máš väčší balík, tak kontrolne Ti ho pošta môže otvoriť a keď zistí, že hodnota je určite vyššia, tak si vyžiada reálnu faktúru a potom platíš.

    Nakup z ciny pod 22e / faktura

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.