Zavrieť

Porady

Účtovanie pohybov súvisiacich so zahranič.prac.cestou

Ahojte,poprosila by som niekoho o radu:
Vyslali sme zamestnanca na zahran.prac.cestu do Prahy. Dňa 22.06. vybral z firemného účtu nejaké CZK. Včera sme urobili vyúčtovanie a čo mu zvýšilo z tých CZK som prijala do valutovej pokladne. Účtovanie mi je jasné v tomto prípade, lenže neviem, ako je to s kurzami. Akým kurzom počítať výber z BÚ a akým príjem hotovosti (CZK) do pokladne? Ďakujem každému za akúkoľvek pomoc!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Nevieme, či je účet v CZK, alebo v EUR. Ak CZK, tak platí ten kurz, ktorým sú CZK vedené v účtovníctve od nadobudnutia, resp. posledného prepočítania. Ak je v EUR, tak banka pri výdaji CZK z EUR účtu musí uviesť svoj kurz aj na doklade o výbere, aj na výpise z BÚ. A ten platí tak pre úbytok z účtu, ako aj pre prírastok do pokladne. Ak nebol v pokladni žiadny stav CZK tak aj pre úbytky. Ak bol stav, tak buď výpočet nového priemeru, alebo fifo.

    Účtovanie pohybov súvisiacich so zahranič.prac.cestou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.