Zavrieť

Porady

odpočet na dieťa a prídavky

Keďže sa ma to osobne netýka a účtovníctvo, teda daň. priznanie po veľmi dlhej robím švagrovi napadá ma jedna otázka - polemika.
On poberá zo sociálky mesačne 540 sk prídavok na dieťa. Má nárok na plný rok odpočítať si daňový bonus?
A koľko je teda tento rok ten bonus - prosím presnú sumu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    adka2001
    Keďže sa ma to osobne netýka a účtovníctvo, teda daň. priznanie po veľmi dlhej robím švagrovi napadá ma jedna otázka - polemika.
    On poberá zo sociálky mesačne 540 sk prídavok na dieťa. Má nárok na plný rok odpočítať si daňový bonus?
    A koľko je teda tento rok ten bonus - prosím presnú sumu.
    Prídavok nemá nič spoločné z daňovým bonusom.
    DB je na dieťa 5000,- sk na rok 2005
    daňový bonus je obmedzený len príjmom , a to ak nezarobil viac ako 6*min. mzda, tak nemá nárok na DB. Ak viac tak ten nárok má.

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    bredikova
    Prídavok nemá nič spoločné z daňovým bonusom.
    DB je na dieťa 5000,- sk na rok 2005
    daňový bonus je obmedzený len príjmom , a to ak nezarobil viac ako 6*min. mzda, tak nemá nárok na DB. Ak viac tak ten nárok má.
    Treba príjem dieťaťa doložiť potvrdením ak si chce rodič uplatniť na toto dieťa daň. bonus?

    adka2001 je offline (nepripojený) adka2001

    adka2001
    Áno aj keď mi na DU povedali, že ak sa jedná o dieťa do 14-15 rokov, teda nemá ukončenú povinnú školskú dochádzku netreba ak ho podal pri daň. priznaní v minulom roku, ak navštevuje školu po tomto veku treba vždy vydokladovať potvrdenie. Inak podľa informácií od pracovníčky z iného DU ak ho nebudú mať a budú ho potrebovať, vyžiadajú si ho dodatočne písomne od daňovníka.

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Aj mne povedali, že keď je dieťa školopovinné, tak potvrdenie netreba...
    potvrdenie o návšeteve školy...
    Mňa zaujímalo potvrdenie o príjme, ale už viem...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Na dieťa, ktoré už nie je školopovinné, t.j. nad 16 rokov sa prikladá z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny potvrdenie o poberaní prídavku na dieťa za rok 2005.../môže sa aj na školopovinné ale podľa mňa netreba.
    ahojte poraďaci chcem sa opýtať ak syn maturoval v júni, na úrad práce išiel sa hlásiť až v septembri za koľko mesiacov si uplatňujem daňový bonus za 8? aké potvrdenie je potrebné doložiť k DP

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Mária Ostrihoňová
    ahojte poraďaci chcem sa opýtať ak syn maturoval v júni, na úrad práce išiel sa hlásiť až v septembri za koľko mesiacov si uplatňujem daňový bonus za 8? aké potvrdenie je potrebné doložiť k DP
    Ak ukončil školu patrí mu DB aj za júl,august za predpokladu,že:

    1/nemal prac. zmluvu
    2/nebol ev. na ÚP

    /dohoda o brig. práci študenta - mohla byť./

    potrebuješ:
    potvrdenie školy,prípadne potvrdeníe prísl.územ.úradu,
    o poberaní prídavku na dieťa./na dobu,za ktorú si
    DB uplatňuješ/.

    odpočet na dieťa a prídavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.