Zavrieť

Porady

výpoved v skusobnej dobe

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
Pracovnú zmluvu som podpísala 13.6.2012.
Pracovný pomer mám na dobu určitú do 30.3.2013.
Skúšobná doba sa dojednáva na 3 mesiace.

Chcela by som dať výpoveď(do konca tohto mesiaca, ale posledný den v mesiaci je sobota), keďže som v skúšobnej dobe môžem ju podať osobne, alebo stačí len telefonicky alebo musím písomne???

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mária.1990 Pozri príspevok
    inak

    (2)Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiťdruhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni
    pred dňom, keďsa má pracovný pomer skončiť.

    píše sa tam spravidla takže to nemusí byť 3 dni pred skončením prac.pomer?? hmmmm
    ÁNo, nie je to taxatívne dané. Je to len odporučenie.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zákonník práce nepozná "výpoveď v skúšobnej dobe. Ide o ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe v zmysle § 72 Zákonníka práce.
    Písomné oznámenie o skončení prac.pomeru v SD sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dne pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
    (2)Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiťdruhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni
    pred dňom, keďsa má pracovný pomer skončiť.

    Už som si ten paragraf našla.
    dakujem
    inak

    (2)Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiťdruhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni
    pred dňom, keďsa má pracovný pomer skončiť.

    píše sa tam spravidla takže to nemusí byť 3 dni pred skončením prac.pomer?? hmmmm

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    Ak je zamestnanec preupestený v skušobnej lehote, je možne ho znovu zamestnanť na dohodu u toho istého zamestnávateľa na tú istú prácu? A po nejakom čase ( pol roka, rok) znovu ho prijať na pracovnú zmluvu?

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    ada159 Pozri príspevok
    Ak je zamestnanec preupestený v skušobnej lehote, je možne ho znovu zamestnanť na dohodu u toho istého zamestnávateľa na tú istú prácu? A po nejakom čase ( pol roka, rok) znovu ho prijať na pracovnú zmluvu?
    Môže-záleží to hlavne od zamestnávateľa, či má oň záujem.
    Záleží od neho, či ho chce na dohodu, alebo PZ. Ak pôjde na PZ a nepôjde o opätovný PP, môže znova dať skúšobnú dobu.

    výpoved v skusobnej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.