Zavrieť

Porady

odkyslenie organizmu; soda bikarbona + javorovy sirup

Kvôli vážnym dlhotrvajúcim zdravotným problémom, na ktoré nič nezaberá, ani doplnky výživy, vitamíny, ani lieky od lekárky som sa rozhodla skúsiť s tým bojovať zdravou stravou. Nakoľko som čítala, že vírusy nedokážu prežiť v zásaditom prostredí a že vlastne my všetci sme viac či menej prekyslení a v tomto prostredí sa výborne darí vírusom, baktériám i rakovinovým bunkám. Tak som sa rozhodla svoju stravu zmeniť čisto len na zásaditú, tzn. len surová zelenina. Nejaký čas chcem zostať len na nej, neviem ako dlho, záleží od toho, ako rýchlo mi prejdu tie zdravotné problémy ktoré mám a aj potom, ako prejdem na normalnu stravu chcem stale jest vela zeleniny a pit sodu bicarbonu. No ale nie je mi uplne jasne, ktore potraviny su zasadite. Teda surova zelenina to je jasne, a okrem toho? Co tak napr. olivovy olej, ovsene vlocky, pripadne vyrobky z nich ako Bebe dobre rano, orechy, kava, zeleny alebo bylinkovy caj. Je jasne, ze tieto veci su zdrave, ale o to teraz nejde, musia byt cisto len zasadite.
Tiez som citala, ze vyborne je zmiesat sodu bikarbonu s javorovym sirupom, ze soda sa naviaze na cukor, co je v tom sirupe. Virusy i rakovinove bunky miluju cukor a ziju z neho, zozeru ho, ale na nom bude naviazana ta soda a ta posobi na virus desktruktivne. No ale vsade pisu, ze aby to fungovalo, ta soda musi byt bez hlinika a jedla soda co sa predava ten hlinik obsahuje, hoci to na nom nemusi byt uvedene. Viete niekto, kde sa da kupit ta soda bez hlinika? Nikde na nete to neviem najst. Mate s tym niekto skusenosti? Dakujem
Usporiadat
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

ja teda neviem, ale sodu bikarbonu by som asi neskusala, prijde mi to take agresivne
urcite sa skor zameraj na zasadite potraviny, a vyhni sa kyselinotvornym, teda vsetko sladke, biela muka, masove vyrobky
bebe dobre rano, tak to uz vobec nejedz, taky umely humus
skus sa pozriet sem http://www.zdravi-az.cz/Potraviny_ja..._i_leky_02.php
kyselinu sposobuje aj stres a hnev
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja odporucam.Puzivam to 5 mesiacov v spojeni s trstinovou melasou. mam urcite zlepsenia zdr.stavu, blizsie kto chce, v SS.
1 1
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

BB soda pomaha dokonca aj pri rakovine hrubeho creva... ale to je uz o presvedceni pacienta ci sa na to da.. Na internete sa daju najst studie, myslim, ze to robil nejaky taliansky lekar...

EDIT - doplneny subor, kde sa o tom viacej pise.

Nazor si urobte kazdy sam
Naposledy upravil dalid : 28.06.12 at 12:49
0 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Baby - co mate skusenosti, viete mi poradit kde kupim cistu sodu bikarbonu? Vraj tie z obchodov a lekarni nie su dobre, lebo sa tam pridava hlinik, hoci to neuvadzaju na obale. Prejavi sa to vraj tym, ze ked to zahrejem, speni to a vytvori sa tam usadenina. Ja som to zahriala a naozaj to spenilo, takze mam asi zlu sodu (kupena v Carefoure). Skusala som hladat na nete kde kupit tu bezhlinikovu, ale nic som nenasla. Okrem toho, neviem ci som to nezahriala moc, pretoze to ma tak trocha karamelovu prichut. Dala som to do vodneho kupela ako sa pise, ale tazko ustriehnem kolko stupnov ma ta voda ked nemam na to teplomer. Myslite, ze som to zahriala az moc? Dakujem za rady.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja pouzivam ten z obchodu a ucinky su aj tak.
0 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

alaya1: diki, tak to si ma potesila :-) a za aky cas u teba doslo k zlepseniu?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

dalid Pozri príspevok
BB soda pomaha dokonca aj pri rakovine hrubeho creva... ale to je uz o presvedceni pacienta ci sa na to da.. Na internete sa daju najst studie, myslim, ze to robil nejaky taliansky lekar...

EDIT - doplneny subor, kde sa o tom viacej pise.

Nazor si urobte kazdy sam
Tomu NEVERIM !
Osobne som poznala cloveka,ktory casto pouzival sodu bicarbonu na problemy so zaludkom.
Doslova mu rozozrala creva, zomrel vo veku 42r a patolog sa vyjadril, ze taku katasrofu este nevidel...vnutornosti a steny criev doslova vyzrate od sody...Zomrel na rakovinu zaludka

Takze so sodou opatrne
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Treba trochu pogoogliť na tému " ACIDOBAZICKA ROVNOVÁHA"

a práve to slovko ROVNOVÁHA ,by som chcel zdorazniť.

Nejde nám o to aby sme organizmus nachýlili do zásaditého stavu, prirodzený stav je mierne kyslý

aké je pH ľudskej pokožky ?

Preto sa doporučuje konzumácia jednoduchých sacharidov v ovocí , kvoli naplneniu energetických potrieb
organizmu a tiež na pomoc acidobazickej rovnováhe.

každý by si mal svoj jedálniček upraviť jednak podľa svojej krvnej skupiny a jednak podĺa individualnych potrieb svojho organizmu. /fyzicky pracujúci, ženy v prechode, atd./

Doporučuje sa DETOXIKÁCIA organizmu, pretože celý imunitný system človeka je v čreve.
0 0
helvécia helvécia

helvécia je offline (nepripojený) helvécia

Vyskúšaj citrón do vody, chutí kyslo, ale v organizme pôsobí zásadito.
3 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja ako prve odporucam podrobne precitat knizku-omladzujuce odkyslenie,od tupperweina,je tu uz tema o odkysleni a tam je cela knizka prilozena.najdes tam odpovede na vsetky svoje otazky.

okrem toho-ano,kup si melasu,jedine "sladidlo,ktore je zasadite.preto v uvodzovkach,pretoze nesladi a je az nechutna,ale velmi zdrava.ale da sa skombinovat s dakym napojom aby sa ti lepsie na nu zvykalo.
ja som si kupila sol do kupela,Meine Base-odkysluje zvonku,co je velmi dolezite,
upravia som stravu,vrelo odporucam.
ak by si mala zaujem,napisem ti presne co jedavam,ako,co varim....nemusis jest len a len zasadito,ale princip je v tom,ze prevaha je v surovej strave.nezabudaj,ze aj kyselinotvorne veci su zdraviu prospesne,treba len vediet kombinovat.nemozes vylucit vsetko,to je extrem.
skus si zohnat zasaditu zmes.na Slovensku ju neviem zohnat,hoci by ju aj mohli namiesat v lekarni,ochotni nie su,pretoze za to nic nekasiruju,tak radsej povedia,ze nemaju.
v rakusku sa daju kupit rozne,ale su dost drahe oproti tej,ktoru mi stryko poslal z ciech,tam sa da zohnat za 10 eur 400g balenie.
na trhu je vselico.aspon tu v rakusku.keby si sa dostala do viedne,na Viedner hauptstrasse/krizuje s johan straussgasse/ je obchod Wallner-Reformhaus.maju tam aj bio sodu bicarbonu,urcite neobsahuje ziaden hlinik.je to jediny obchod,kde som zohnala HORKE semienka z marhuli,vsade mali len sladke.a maju tam milion super veci,samozrejme za super ceny,ale co uz.
velmi dobre je aj Wurzelkraft-prirodna zasadita zmes,lenze uzivat musis pravidelne viac razy denne a vyjde to velmi draho.mam vselijake infosky,lebo stryko ma rakovinu prostaty tak vselico na sebe skusal a pomohlo,tak sa snazime teraz aj my v rodine takto spravat a stravovat a ucinky su viditelne.
osobne odporucam aj lifepak,ktory ale je velmi drahy,pretoze aj ten obsahuje vsetko vyvazene co telo potrebuje a iste zlepsuje aj ph organizmu.
ale to je iba rada,samozrejme ze to ide aj bez neho,momentalne ho ani ja neuzivam.
na nete si mozes pohladat -vsetky potraviny,su krasne roztriedene podla kyslych alebo zasaditych,ci neutralnych.treba vela citat.
0 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Dakujem vsetkym za rady, napisali ste mi toho dost, mam si co studovat :-) Jo, nechcem ziaden extrem, ziaden extrem nie je dobry a moze to tiez ublizit. osky: tu knihu co spominas som si prave vcera kupila, akurat som z nej zatial stihla precitat len uvod, ale rozhodne to mam v plane cim skor preluskat
ludia dali ste mi mnozstvo dobrych rad o niektorych veciach som ani netusila, tak vdaka moc
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja by som este chcela dodat,ze v Rakusku sa da zasadita zmes kupit aj v Bipe alebo v DM drogerii a pod nazvom BASEN PULVER-je to velmi prospesne a je lacnejsia este i oproti tej z Ciech.
stryko skusal filtrovanu vodu so sodou a tvrdi ze ma stale dobru hladinu ph/lakmusovy papierik je stale modry/,tak treba vyskusat.sodu bicarbonu si kupil v lekarni.
ten pomer sody a vody je na 1 l filtrovanej vody,pol kavovej lyzicky sody.
0 0
sawe sawe

sawe je offline (nepripojený) sawe

Čau , můžete mi poslat navod na používání sody, mám asi překysličený žaludek, a stál se mi dělají záněty na kůži. Díky Sawe
0 0
konteska konteska

konteska je offline (nepripojený) konteska

Dobrý večer,mohli by ste mi prosím napísať bližšie info o používaní melasy.......ďakujem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

konteska Pozri príspevok
Dobrý večer,mohli by ste mi prosím napísať bližšie info o používaní melasy.......ďakujem
http://www.biorecepty.sk/ext/biorece...e=co-je-melasa
0 0
hannahRybicka hannahRybicka

hannahRybicka je offline (nepripojený) hannahRybicka

Tiez som mala problem s prekyselenim, po par dnoch mi voda so sodou bikarbonou bola hnusna. Trochu som googlila a presla som na hydrogenuhlicitan draselny. Pouziva sa na odkyselenie vina, takze do potravin. Ma tu vyhodu, ze nenechava ziadnu pachut. Odvtedy ho pouzivam aj pri vareni, ked potrebujem odkyselin napr. omacku.
Zohnala som to v zahradkarskych potrebach, tam mavaju aj veci pre vinarov. Davkovanie je asi polovicne oproti sode, ale zavisi od pH vody...treba skusit s lakmusovym papierikom.

Sody bikarbony som sa obavala koli vysokemu obsahu sodiku, kdezto draslik bol pre mna vtedy viac v pohode.
0 0
konteska konteska

konteska je offline (nepripojený) konteska

ďakujem........a niečo o acidobazickej rovnováhe??!!
0 0
PPatricius PPatricius

PPatricius je offline (nepripojený) PPatricius

Nutnosť acidobázickej rovnováhy.

Zdravá krv obsahuje jednu pätinu (20%) kyseliny a štyri pätiny (80%) alkálií - t.z. zásad (acidobázická rovnováha). Keď prijímame potraviny, ktoré hladinu kyselín v krvi zvyšujú (okysľujú krv), zaťažujeme tým vylučovacie orgány, hlavne obličky, ktoré nestačia plniť svoju funkciu. Dochádza k rýchlemu zaplaveniu telesných tkanív kyselinami a jedmi. Podľa odhadu na toto základné zlo všetkých ochorení trpí asi 95% ľudí.


Stopercentnú vinu na prekyslení (hyperacidite) má
- mäso (akékoľvek)
- živočíšne tuky
- stužené rastlinné tuky, rafinované oleje
- biely chlieb a pečivo, koláče
- biely rafinovaný cukor, soľ
- nezrelé ovocie
- a všetko pečivo zhotovené z cukru a bielej múky
- čokoláda, ryby, syry (okrem tvarohu)
- a varené alebo pečené, prípadne smažené jedlá

Code:
http://www.strava.sk/showdoc.do?docid=2263
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať