Zavrieť

Porady

Dohoda so zamestnávateľom na skončení PP.

Chcela by som sa vás spýtať, chcela by som ukončiť pracovný pomer a ísť na úrad práce.
Potrebujem si takto vyriešiť nejaké veci a následne by som chcela podnikať.
Ale neviem či je lepšie dohodnúť sa so zamestnávateľom na rozviazaní PP alebo ho požiadať nech mi napíše výpoveď z dôvodu rušenia prevádzky.
Ide mi o to či dôvod rozviazania PP má nejaký vplyv na dĺžku a výšku poskytovania podpory v nezamestnanosti.
Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    nemozna Pozri príspevok
    Chcela by som sa vás spýtať, chcela by som ukončiť pracovný pomer a ísť na úrad práce.
    Potrebujem si takto vyriešiť nejaké veci a následne by som chcela podnikať.
    Ale neviem či je lepšie dohodnúť sa so zamestnávateľom na rozviazaní PP alebo ho požiadať nech mi napíše výpoveď z dôvodu rušenia prevádzky.
    Ide mi o to či dôvod rozviazania PP má nejaký vplyv na dĺžku a výšku poskytovania podpory v nezamestnanosti.
    Ďakujem za odpovede.
    sposob ani dovod ukoncenia PP nema vplyv na poskytnutie podpory
    akurat, ze ti zamestnavatel asi sotva da vypoved z dovodu rusenia prevadzky, ak ju nerusi, dalsia vec je, ze pri tomto dovode by ti musel vyplatit odstupne
    ak chces odist ty, tak bud daj vypoved (bude plynut vypovedna doba), alebo sa so zamestnavatelom dohodni na ukonceni PP ku konkretnemu datumu

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Výpovedná dôvod nemá (zatial) vplyv na dlžku a výšku poskytovania dávky v nezamestnanosti. Naozaj si myslíš, že zamestnávateľ ti "len tak" napíše dôvod, ktorý neexistuje a vyplatí ti odstupné ?

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    este doplnim, ze podporu dostanes len ak si bola poistena v nezamestnanosti min. 730 dni z poslednych 3 rokov

    Dohoda so zamestnávateľom na skončení PP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.