Zavrieť

Porady

Zrušené pracovné miesto a návrat z MD

Dobrý deň,
predčasne sa chcem vrátiť do práce,teda po 8 mes. na MD.Bolo mi však neoficiálne oznámené,že moje pracovné miesto bolo zrušené.Chcem sa opýtať aké by mi malo byť vyplatené odstupné ak pracujem k dnešnému dňu u zamestnávateľa vrátane MD viac ako 5 rokov???Mám nárok na odstupné + ako je to s výpovednou lehotou?Ďakujemkrásne za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    mocarabia Pozri príspevok
    Takže ak to dobre chápem,je pre mňa výhodnejšie najprv si nájsť novú prácu a potom dať do terajšej práce žiadosť o nástup????A oni mi potom dajú výpoveď?Ďakujem za odpoveď
    Ano.
    Oni ti daj uvypoved kvoli zrusenemu prac. miestu a ty pred zaciatkom vypovednej doby poziadas o ukoncenie PP dohodou z rovnakeho dovodu.
    vtedy mas narok na odstupne. Medzicasom po navrate do konca mesiaca si vycerpas dovolenku, na ktoru ti vznikol narok pocas MD.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Prečo to chceš urobiť ? Máš šancu získať pracovné miesto niekde inde ? Počas RD ak nebudeš zamestnaná, nezapočíta sa ti táto doba do poistenia v nezamestnanosti a nevznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti.
    Počas RD ti zamestnávatel nemôže dať výpoveď, aj keď pracovné miesto bolo zrušené, tvoj pracovný pomer trvá.

    mocarabia je offline (nepripojený) mocarabia

    mocarabia
    Takže ak to dobre chápem,je pre mňa výhodnejšie najprv si nájsť novú prácu a potom dať do terajšej práce žiadosť o nástup????A oni mi potom dajú výpoveď?Ďakujem za odpoveď

    Zrušené pracovné miesto a návrat z MD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.