Zavrieť

Porady

Straty a nálezy

Neviem koľkí ľudia sa vedia tešiť zo života, ale badať na každom kroku, že ich ubúda.
Väčšina si sťažujeme a nariekame, prekážame si navzájom a hádžeme si polená a brvná pod nohy.

Pritom ten život je tak úžasný a všetci dobre vieme, že sa nedá žiť len v nálezoch, ale straty s ním idú ruka v ruke.
Keď som mala 15tnásť, pri predstave, že raz budem mať 40, ma chytala hrôza. Myslela som si, že budem stará a nebudem vedieť čo so sebou. Dnes v 40tich sa vôbec nebojím dôchodku a dokonca sa teším a dúfam, že sa ho dožijem v zdraví a svojim vnučkám budem rozprávať o huncútstvach, o ktorých ani moje deti netušia. Pánske huncútstva /z obdobia socíku, tuším sme sa pansky vtedy mali/ prenechám starému otcovi, nech ich sám vyrozpráva svojim vnukom a dúfam, že nám rodičia našich vnúčat nezamknú dvere pred nosom, keď sa ohlásime na návštevu pre kazenie morálky.
Postrádam dlho na Porade radosť zo života, postrádam tu nálezy a pritom ich určite máme všetci, mnoho malých, nepatrných, ale keď sa nasčítajú, vznikne množina radosti a spokojnosti a pocit toho, že tu nie sme zbytočne, že sme niečo prežili a aj naše pády, hoci sa nám kedysi zdali neznesiteľné, boli na niečo dobré a obohatili nás.

Patrím medzi ľudí, čo asi nikdy veľký obnos peňazí mať nebudú. Som konzumný typ, páčia sa mi pekné veci, síce nechodím často po dovolenkách, ale na dom a chalupu a jeho zariadenie míňame hodne. No hodne, to čo s mužom zarobíme, určite nezbíjame ako zbojíci, aby sme mohli míňať. Rada plním chladničku a teším sa, keď sa moja rodina stretne pri obyčajnej rybacej pomázanke na večeru s množstvom omrvieniek na stole a pod ním a keď to tam hučí ako v úli. Už ani nerátam tie pôžičky, čo ich treba splácať, akonáhle sa niečo dospláca, vrazí niekto do nášho auta na totálku a treba ísť do ďaľšieho leasingu.
NO a ČO?
Život je báječný aj keď si v neporiadku doma vyložíme nohy na stôl v obývačke a sused nad nami vypaľuje zobák a údi naše okná, hoci my sme nefajčiari. /je to len prirovnanie, fajčím ako Turek /

Tak si tu dolejme spoločne nálady, väčšinna z nás má už svoju polovičku života za sebou, tak nech tá druhá polovica tiež za niečo stojí!

A prosím pesimistov a večných ufňukancov preladiť, tu sa neplače a nehorekuje. Nerozprávajme si tu o politike a hosp. kríze, o nezamestnanosti a nemožnosti splácať úvery. Sami sme ich nabrali a nik nás do nich nenútil, dáko bolo, dáko bude.

Som šťastná a budem šťastá, kto sa ku mne pridáva?
Usporiadat
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
pekné ale prečo to je v téme zdravie?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

...sused nad nami vypaľuje zobák a údi naše okná.....
... žeby ten dym išiel dodola ??
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
pasuliatko Pozri príspevok
pekné ale prečo to je v téme zdravie?
Lebo to všetko má vplyv na zdravie človeka
0 0
pe84 pe84

pe84 je offline (nepripojený) pe84

Som právnička a mamina dvoch detičiek ...viac
myslene je to velmi pekne, ale kazdy musi to stastie v sebe najst sam, to sa neda nanutit, ze budte stastni, hlavne je to o takej spokojnosti, ze nam staci to co mame a to nas robi stastnymi
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

ono je to všetko v hlave a o tom že človek si na všetko dobré veľmi ľahko zvykne a zabudne ako bolo predtým....

- Niekto dokáže prežívať životné šťastie pri kúpe auta za 8000 eur /nového/ a niekto bude nadávať akú sračku si to kúpil za 30000 eur /tiež nové/...

A takto je to so všetkým.

Jeden si vychutnáva pečený zemiak s bryndzou a pažitkou, druhý nadáva pri hovädzom steaku za 20 eur/porcia...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok
Neviem koľkí ľudia sa vedia tešiť zo života, ale badať na každom kroku, že ich ubúda.
Väčšina si sťažujeme a nariekame, prekážame si navzájom a hádžeme si polená a brvná pod nohy.

Pritom ten život je tak úžasný a všetci dobre vieme, že sa nedá žiť len v nálezoch, ale straty s ním idú ruka v ruke.
Keď som mala 15tnásť, pri predstave, že raz budem mať 40, ma chytala hrôza. Myslela som si, že budem stará a nebudem vedieť čo so sebou. Dnes v 40tich sa vôbec nebojím dôchodku a dokonca sa teším a dúfam, že sa ho dožijem v zdraví a svojim vnučkám budem rozprávať o huncútstvach, o ktorých ani moje deti netušia. Pánske huncútstva /z obdobia socíku, tuším sme sa pansky vtedy mali/ prenechám starému otcovi, nech ich sám vyrozpráva svojim vnukom a dúfam, že nám rodičia našich vnúčat nezamknú dvere pred nosom, keď sa ohlásime na návštevu pre kazenie morálky.
Postrádam dlho na Porade radosť zo života, postrádam tu nálezy a pritom ich určite máme všetci, mnoho malých, nepatrných, ale keď sa nasčítajú, vznikne množina radosti a spokojnosti a pocit toho, že tu nie sme zbytočne, že sme niečo prežili a aj naše pády, hoci sa nám kedysi zdali neznesiteľné, boli na niečo dobré a obohatili nás.

Patrím medzi ľudí, čo asi nikdy veľký obnos peňazí mať nebudú. Som konzumný typ, páčia sa mi pekné veci, síce nechodím často po dovolenkách, ale na dom a chalupu a jeho zariadenie míňame hodne. No hodne, to čo s mužom zarobíme, určite nezbíjame ako zbojíci, aby sme mohli míňať. Rada plním chladničku a teším sa, keď sa moja rodina stretne pri obyčajnej rybacej pomázanke na večeru s množstvom omrvieniek na stole a pod ním a keď to tam hučí ako v úli. Už ani nerátam tie pôžičky, čo ich treba splácať, akonáhle sa niečo dospláca, vrazí niekto do nášho auta na totálku a treba ísť do ďaľšieho leasingu.
NO a ČO?
Život je báječný aj keď si v neporiadku doma vyložíme nohy na stôl v obývačke a sused nad nami vypaľuje zobák a údi naše okná, hoci my sme nefajčiari. /je to len prirovnanie, fajčím ako Turek /

Tak si tu dolejme spoločne nálady, väčšinna z nás má už svoju polovičku života za sebou, tak nech tá druhá polovica tiež za niečo stojí!

A prosím pesimistov a večných ufňukancov preladiť, tu sa neplače a nehorekuje. Nerozprávajme si tu o politike a hosp. kríze, o nezamestnanosti a nemožnosti splácať úvery. Sami sme ich nabrali a nik nás do nich nenútil, dáko bolo, dáko bude.

Som šťastná a budem šťastá, kto sa ku mne pridáva?
Ja sa tiež nesťažujem, kým je čo piť a fajčiť , tak je fajn...
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Inak, tieto danuškiné slová by mali dať do preambuly ústavy...
0 0
Zelkaem Zelkaem

Zelkaem je offline (nepripojený) Zelkaem

Napísala si to krásne, ale nie všetci to máme v génoch. Ja som od malička pesimista a som rada, že mám muža optimistu. Niekedy sa zamyslím nad ním a zistím, že jeho povahu by som chcela mať. On berie život s ľahkosťou, nerobí si problém z maličkostí, hoci mňa vie rozhádzať hocičo. On aj keď rozpráva o vážnych veciach, tak to obráti na žart, je to preňho samozrejmosť. Ja zas plačem, dosť často, pri modrom z neba, keď ma niekto skritizuje, skrátka nič s tým nenarobím. Ale živit mám rada a to je hlavné.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Nandrolon Pozri príspevok
...sused nad nami vypaľuje zobák a údi naše okná.....
... žeby ten dym išiel dodola ??
Tak to vidíš Nadrolon, veľmi správna pripomienka a ja aj viem prečo som toho suseda nad nami spomenula. Keď sa lepšie potúlaš po Porade, zistíš, že v ľuďoch aj takáto vec vyvolá nespokojnosť .

Pre Pasuliatko : Byť šťastný a vnútorne vyrovaný, znamená byť zdravý. Akosi mi táto témička nepasovala do podvojného účtovníctva .

Isteže, očakávať úsmev na tvári od človeka, čo prežíva krízu akéhokoľvek druhu je málo pravdepodobné, ale všetci vieme, že cyklusy sa striedajú. U niekoho sú výkyvy zdaru a nezdaru malicherné, niekto padá z veľkých výšok až na dno. Ale vždy sa potom štveráme hore. Tento kolobeh je prirodzený a keď si uvedomíme, že nato, aby sme prežili potrebujeme mať uspokojené úplne triviálne potreby a hlavne mať po svojom boku blízkych ľudí a fér priateľov, ostatné veci sú menej dôležité, než aký význam im zvykneme pripisovať.

To isté platí aj o nárokoch, ktoré kladieme na svoje okolie. Sú to naše nároky a môžu byť nahony vzdialené od toho, čo druhá strana považuje za prioritné.

Keď som sa naučila tolerovať druhých (tiež som to odjakživa nevedela) a prestala som riešiť naše rozdiely, tiež to bol celkom oslobodzujúci pocit.
5 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

už tretíkrát prerábam účto 2011 kvôli zisku, ale víkend si pokaziť nedám načo sa rozčuľovať nad "bordelárstvom" niektorých podnikateľov, nie?...takže úsmev a skôr bude všetko hotové
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Presne takýto postoj som očakávala v tejto téme. Máš recht kikoza!
0 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

aspoň v niečom
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dovolím si povedať, že život by bez strát a nálezov nebol zaujímavým. Veď nie je nič krajšie, ako keď niekto nájde v živote to, čo druhý už dávno stratil. Rezonuje vo mne Kukurovo, Kňažkovo, Turbovej.... herectvo v rovnomernom filme.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Nandrolon Pozri príspevok
ono je to všetko v hlave a o tom že človek si na všetko dobré veľmi ľahko zvykne a zabudne ako bolo predtým....

- Niekto dokáže prežívať životné šťastie pri kúpe auta za 8000 eur /nového/ a niekto bude nadávať akú sračku si to kúpil za 30000 eur /tiež nové/...

A takto je to so všetkým.

Jeden si vychutnáva pečený zemiak s bryndzou a pažitkou, druhý nadáva pri hovädzom steaku za 20 eur/porcia...
Pocit životneho šťastia,závisi v prvom rade od POSTOJA k udalostiam, určíteho rebríčka hodnot a v neposlednom rade aj

od prežitých skúsenosti /pozitívnych aj negatívnych/

Plne suhlasím s citovaným príspevkom.
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Veru tak... Stresujúce nie sú udalosti v našom živote, ale VÝZNAM, KTORÝ IM PRIPISUJEME. Väčšinou som optimista, ale niekedy sa mi nedarí zosúladiť nervičky s rozumom a v niektorých situáciách si môžem aj stokrát rozumovo zdôvodniť, že to nestojí za to, aby som nervačila, plakala alebo zúrila... efekt nulový ale snažím sa...
6 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

niekde som si prečítala, že v každom okamihu sa môžeme rozhodnúť, ako sa k danej situácii postavíme. Či budeme frflať, že je pohár poloprázdny alebo sa budeme tešiť, že je ešte polovica. No to je zjednodušené.

Nakoniec, aj na všetkých skúškach sa dá niečo nájsť. Aj keď človek nevie, či bude mať zajtra čo dať do hrnca, aj vtedy sa dá nájsť pozitívum - vedeli sta, že sa dá uvariť polievka zo zádušníka brečtanovitého, omáčka zo štiavu?

A je fakt, že sa dá najsť množstvo drobností, ktoré tešia.

Lebo v konečnom dôsledku, k životu potrebujeme trochu jedla a nejakú tú posteľ.

A že má niekto milióny? No a čo, ja sa aspoň nemusím báť, že ma niekto o ne pripraví
Že nemám jachtu? Veď by som sa musela o ňu starať

Keď niečo chcem veľmi, tak sa na to peniaze vždy nájdu

napadá ma opäť jeden príbeh, čo som počula v kázni - už som to tu na porade písala, ale tuším sa hodí aj do tejto témy, tak mi snáď bude odpustené
Bohatý bankár na dovolenke každý deň pozoroval rybára, ktorý ráno vyplával na more a vždy chytil dve ryby. jednu hneď na brehu predal a druhú aj so svojou ženou zjedli.
Začal sa vypytovať rýba, že prečo nechytí tých rýb viac. Rybár sa pýtal, načo by mu to bolo. - No keby si chytil viac rýb, mohol by si ich viac predať. A potom by si si mohol kúpiť väčší čln a chytať ich ešte viac. Potom by si mal ešte vätší čln a zarábal by si veľko peniaze- . Rybár sa pýtal, na čo by mu to bolo ? - No potom by si si kúpil fabriku a tam by si tie ryby spracovával .... - A potom, pýta sa rybár? - No potom, keď by si bol na dôchodku, tak by si si kúpil malú rybársku chalúpku a každý deň bysi chytal rybu na obed.....

Jasne, má to veľa problémovych bodov, tento príbeh.
Ale sme my ľudia divní - celý rok drieme, aby sme našetrili na 2tyždňovú "úžasnú" dovolenku, miesto aby sme si užívali každý deň...
Všade chodíme autom, aby sme potom hodiny strávili na bežiacom páse v telocvični...

všade sa ponáhľame, všetko robíme v chvate, aby sme si potom večer pustili telku a pozerali na absolútne blbosti...

treba sa naučiť prežívať každú chvíľu, všetko, čo robíme si užívať. Tešiť sa z toho
11 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

To Dáša :

mňa štve len jedna vec,

že poniektorí si nahonobili viacej ako dokážu za celý život stroviť a užiť...

a nepovedia AKO sa to robí ......
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Indeed Pozri príspevok
To Dáša :

mňa štve len jedna vec,

že poniektorí si nahonobili viacej ako dokážu za celý život stroviť a užiť...

a nepovedia AKO sa to robí ......
mňa to neštve, ke´d nahonobili, nech.

nemusím sa starať, čo s tými peniazmi robiť Ako ich uchrániť. Ako ich rozdeliť deťom. Ako urobiť, aby som skryl, to čo mám. Prípadne, ako ukázať, na čo mám, aj nemám...

Ďakujem, také starosti si neprosím
5 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Indeed Pozri príspevok
... že poniektorí si nahonobili viacej ako dokážu za celý život stroviť a užiť... a nepovedia AKO sa to robí ......
AKO? Mňa by skôr zaujímalo NAČO???

Celý tento marazmus, v ktorom sme sa všetci na svete ocitli, je podľa mňa výsledkom ľudskej nenásytnosti, ba priam nenažranosti... Keď mi stačia dve ryby, NAČO by som lovila viac? - Iba ak na to, aby som sa ZADARMO podelila so susedmi, ktorí pre zmenu chovajú kravy a dali by mi mlieko...
(Lenže to by nesmelo existovať príslovie o mojej zdochnutej koze a susedových dvoch... )
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_ Pozri príspevok
mňa to neštve, ke´d nahonobili, nech.

nemusím sa starať, čo s tými peniazmi robiť Ako ich uchrániť. Ako ich rozdeliť deťom. Ako urobiť, aby som skryl, to čo mám. Prípadne, ako ukázať, na čo mám, aj nemám...

Ďakujem, také starosti si neprosím
Zaujímavý postoj. Tebe neprekáža amorálnosť? Tebe neprekáža stav v spoločnosti, ktorej si súčasťou? Tebe sa podarilo nejako vymaniť? Nemá na teba vplyv?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať