Zavrieť

Porady

splatenie Z. Imania

Ahoj,
mám otázku ohľadom splatenia z.imania..ZI,pokiaľ viem nemusí byť fyzicky prítomné v pokladnici resp. na účte v banke(použžijem ho pri zač. podnikania)...ALE, môžem urobiť to, že správca vkladu podpíše,že prevzal ZI, no toto nebudeme mať fyzicky k dispozícii a ani na účte...Je to v súlade so zákonom???
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    samozrejme, že to v súlade so zákonom nie je.
    Ale čo podpíše, to platí, nikto to nekontroluje.
    Logicky pri začiatku podnikania sro potrebuje mať peniaze, takže vlastne postupne minieš to, čo ti zákon predpisuje vložiť pri založení.........

    peteriak je offline (nepripojený) peteriak

    peteriak
    toho som sa práve bál, že keď prídu daňováci, či budú pátrať p tom kde tých 5000 je, a budem ich musieť preukázať. a potom do toho pokuta ešte nejaká..pff...zhodou okolností vybavenie,ktoré potrebujeme už máme a myslíme,že takto "v malom" nám nechýba nič. hľadáme študentsky z hľadiska peňazí najschodnejšiu cestu...


    Ďakujem za radu každopádne

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžu hľadať - účtovne budete mať peniaze=ZI v pokladni ako hotovosť a postupne budete účtovať výdavky......................
    A nemoze tie "peniaze" vybrat z pokladne. T.j. bude mat zauctovany vyber hotovosti z pokladne. Ak sa nemylim, tak kontrola sa musi ohlasit vopred, takze by mohol mat cas zohnat si 5.000E hotovosti, do penazenky.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    eugen.lengyel Pozri príspevok
    A nemoze tie "peniaze" vybrat z pokladne. T.j. bude mat zauctovany vyber hotovosti z pokladne. Ak sa nemylim, tak kontrola sa musi ohlasit vopred, takze by mohol mat cas zohnat si 5.000E hotovosti, do penazenky.

    Žiadna kontrola mu nebude nakúkať do peňaženky ani do trezoru (ak nejaký má).

    peteriak je offline (nepripojený) peteriak

    peteriak
    z preštudovania všetkých možných tém na porada.sk, som zistil že dosť firiem sa na svk zakladá štýlom "fiktívneho ZI", kde stačí len prehlásenie správcu vkladu že danú sumu prebral( hoci v skutočnosti nie). Veľa ľudí má názor, že v súčasnej dobe je ZI pre sro akousi formalitou, pretože koniec koncov, sa ZI použije na nákup počiatočného vybavenia firmy a vraj sa to nekontroluje, či naozaj ZI bolo fyzicky uložené...toľko, chcel som sa preto spýtať na názor väčšiny, keďže existuje takáto "medzierka v zákone", by som to nazval

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    peteriak Pozri príspevok
    z preštudovania všetkých možných tém na porada.sk, som zistil že dosť firiem sa na svk zakladá štýlom "fiktívneho ZI", kde stačí len prehlásenie správcu vkladu že danú sumu prebral( hoci v skutočnosti nie). Veľa ľudí má názor, že v súčasnej dobe je ZI pre sro akousi formalitou, pretože koniec koncov, sa ZI použije na nákup počiatočného vybavenia firmy a vraj sa to nekontroluje, či naozaj ZI bolo fyzicky uložené...toľko, chcel som sa preto spýtať na názor väčšiny, keďže existuje takáto "medzierka v zákone", by som to nazval

    Fyzicky uložené môžu byť aj vo vrecku spoločníka a keď sa bude nakupovať počiatočné vybavenie, tak ich v z vrecka vytiahne. Asi tak

    peteriak je offline (nepripojený) peteriak

    peteriak
    tým pádom, keď sa kontrola prípadne ohlási je čas 5000€ včas zohnať a ukázať...nefungujú vlastne takto všetky tie internetové spoločnosti čo založia sro na mieru napr. za 330€ a podobne?..

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    peteriak Pozri príspevok
    tým pádom, keď sa kontrola prípadne ohlási je čas 5000€ včas zohnať a ukázať...nefungujú vlastne takto všetky tie internetové spoločnosti čo založia sro na mieru napr. za 330€ a podobne?..

    Máš tu dva nicky, alebo nečítaš všetky príspevky?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Paula Pozri príspevok
    Žiadna kontrola mu nebude nakúkať do peňaženky ani do trezoru (ak nejaký má).
    Ale do ERP áno, ak nejakú má.

    peteriak je offline (nepripojený) peteriak

    peteriak
    nick mám jeden jediný a ďakujem za všetky rady a názory, pretože každá informácia sa zíde

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    peteriak Pozri príspevok
    tým pádom, keď sa kontrola prípadne ohlási je čas 5000€ včas zohnať a ukázať...nefungujú vlastne takto všetky tie internetové spoločnosti čo založia sro na mieru napr. za 330€ a podobne?..

    Čo má firma, ktorá zakladá sro za 330.- Eur spoločné so ZI spoločnosti ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.