Zavrieť

Porady

Uznatelné výdavky

Přítel má slovenskou živnost a podniká v ČR. Jeho kamarád si nechává dělat účetnictví u odbornice a ta mu na den strhává nějaké uznatelné výdaje na stravu nebo tak něco. Říkal, že to dělá skoro 900,- denně. Dělá mě problémy číst slovensky zákony. Nemohli byste mě poradit o co přesně jde a za jakých podmínek se to smí odvádět? On dělá zednické práce a má jen příjmy. Jediné co má jako výdaje jsou sem tam nějaké účtenky za drogeristické čistící prostředky, nákup zednických nástrojů a platí si drahé zdravotní a sociální pojištění (přes 4000,- měsičně). Prosím o radu. Šárka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monici je offline (nepripojený) monici

    monici
    Zrejme tym boli myslene diety... Platna sadzba v SR na CR je 600 CZK / den (+40% vreckove)...
    40% vreckové se počítá z čeho?
    Najdu to přímo někde v zákoně? Potřebuji k tomu nějaké doklady nebo prostě udělám jenom výdej. Myslím, že je i podmínka, kolik dní smí v cizině odpracovat.

    Andea je offline (nepripojený) Andea

    Andea
    Aktuálna výška diet na zahraničné služobné cesty je v Zbierke zákonov č. 582/2005 čiastka 234.

    monici je offline (nepripojený) monici

    monici
    40% sa pocita z vysky dennej diety : 600CZK + max.40% (240 CZK) = 840 CZK (vreckove sa poskytuje od 5 - 40%)
    Jak se rozhoduje kolik %. Koukala jsem do zákonů a je to při vyslání zaměstnance do ciziny. Když on podniká sám na sebe, tak se to bere stejně a záleží na něm kolik % si určí?
    Zákon jsem našla, ale nejde mě otevřít. Zkusím ho najít na jiných stránkách.Moc děkuji.
    Pozděnová

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.