Zavrieť

Porady

Zacinam podnikat,hladam pomoc s platenim odvodov

Som dlhodobo v zahranici a rozbieham mensi business cez internet. Budem poskytovat sluzby svojim zakaznikom a moje predpokladane vynosy a naklady su nasledovne:
VYNOSY: 25000 EURO
NAKLADY:17000 EURO(nezahrna odvody)
HRUBY ZISK:7000EURO

Zamestnavat budem 1 pracovnika na polovicny uvazok a ja na Slovensku neplatim ziadne odvody(zijem v zahranici)
Moze mi niekto vysvetlit na zaklade prikladu kontretne cisla celkovych odvodov zamestnavatela a zamestnanca + dan z prijmu. V uctovnictve sa nepohybujem a nemam ani prehlad o situacii na Slovensku,kedze som 15 rokov zahranici.
Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    busdriver Pozri príspevok
    nie,myslel som zivnostnik,ako si vypocitam mzdu,je to v tom pripade 7000 euro rocne alebo si sam stanovim,kolko bude moja mzda...
    živnostník a SZČO (samostatne zárobkovo činná osoba) je to isté. Nemáš nárok na žiadnu mzdu. Tvojim príjmom (ak to chceš nazvať mzdou) je všetko, čo ti zostane po zaplatení odvodov a daní.

    "Mzda" neznižuje základ dane, výbery z pokladne alebo účtu sa účtujú ako osobná potreba podnikatela.
    Vdaka za link,je to tam velmi dobre spracovane. Teraz ma napadlo toto:
    Pocita sa mzda zamestnavatela ako hruby zisk(po odpocitani nakaldov,v mojom pripade 7000 euro) alebo si sam mozem stanovit, kolko bude moja mzda a podla toho platit odvody.Ak ano ake pravidla na to funguju.Dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    busdriver Pozri príspevok
    Vdaka za link,je to tam velmi dobre spracovane. Teraz ma napadlo toto:
    Pocita sa mzda zamestnavatela ako hruby zisk(po odpocitani nakaldov,v mojom pripade 7000 euro) alebo si sam mozem stanovit, kolko bude moja mzda a podla toho platit odvody.Ak ano ake pravidla na to funguju.Dakujem
    Tým zamestnancom budeš ty ? Ak si SZČO, nemôžeš byť zamestnancom ...
    nie,myslel som zivnostnik,ako si vypocitam mzdu,je to v tom pripade 7000 euro rocne alebo si sam stanovim,kolko bude moja mzda...
    rozumiem,cize v mojom teoretickom pripade hruby zisk=7000 - odvody zamestnaca=suma,ktora je zakladom dane z prijmu.
    Osobne vybery z pokladne teda neznizuju vymeriavaci zaklad.Zacinam tomu rozumiet

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    busdriver Pozri príspevok
    rozumiem,cize v mojom teoretickom pripade hruby zisk=7000 - odvody zamestnaca=suma,ktora je zakladom dane z prijmu.
    Osobne vybery z pokladne teda neznizuju vymeriavaci zaklad.Zacinam tomu rozumiet
    Ak hovoríme o tom druhom zamestnancovi (nie tebe), základ dane ti zníži aj jeho mzda + odvody do ZP a SP.
    Tvoj zisk =´rozdiel medzi príjmami a daňovými výdavkami. Daňovým výdavkom nie je napr. ani tvoja daň z príjmu (daň zo mzdy za zamestnanca ano).

    Pri výpočte dane máš ešte nárok na ročnú nezd. časť, o ktorú sa zníži základ dane.

    Zacinam podnikat,hladam pomoc s platenim odvodov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.