Zavrieť

Porady

nepoužívanie firemného vozidla počas trvania leasingu

Dobrý deň poraďáci,

viem, že je nedeľa, ale snáď mi aj dnes niekto pomôže. Daňovému úradu bol oznámený, zánik daňovej povinnosti k dani z MV, nakoľko sa firemné vozidlo prestalo používať. Leasingová zmluva sa však končí až o pol roka. Sú DPH- čka a úrok z leasingu nedaňové výdavky?

Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    A čo bude z vozidlom ďalej ?...len talk bude stáť v garáži, alebo sa bude používať na súkromné účely .Musí to mať svoj dôvod, opodstatnenosť a v budúcnosti aj argumentáciu .....

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    inguska08 Pozri príspevok
    bude sa predávať
    A lízing bude postúpený , alebo ako ? Predávať sa bude o pol roka ?
    Prečo nenapíšete otázku komplexne o čo sa jedná ?.

    inguska08 je offline (nepripojený) inguska08

    inguska08
    Prepáč Zitka,

    áno bude postúpený leasing. Auto sa ale nepoužívalo, tak som DPH-čku neuplatňovala. Úroky sú zaúčtované, len si myslím, že DPH vyrovnám cez 548 ako nedaňové a aj úroky budú pripočítateľná položka.

    inguska08 je offline (nepripojený) inguska08

    inguska08
    Môžeš mi prosím ešte poradiť s jednou vecou? Spoločnosť nadobudla automobil formou spotrebného úveru v roku 2008. Použila zrýchlené odpisovanie. Minulého roku v auguste spotrebný úver postúpila na inú spoločnosť samozrejme aj s automobilom. Aký je daňový dopad? Mám to takto zaúčtované:
    fa za predaj: 315/641 10225 daňové
    315/343 2045
    vyradenie: 082/022 OC
    odpisy do júla 551/082 nedaňové
    zostatková cena účtovná 541/082 10225 daňová
    na účte 461 mi zostalo 30260 EUR. Vyrovnám cez 648? nedaňové?

    nepoužívanie firemného vozidla počas trvania leasingu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.