Zavrieť

Porady

koľko trvá vytvorenie osobného účtu v banke?

zdravím, chcel by som si založiť osobný účet v slovenskej sporiteľni. založiť by som si ho chcel v pondelok ráno ale poobede už asi budem z neho potrebovať číslo- (účtu)
preto som sa chcel spýtať či niekto neviete koľko trvá vytvorenie toho účtu? - ešte som si účet nezriaďoval takže nemám žiadne skúsenosti

vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Najpomalším článkom pri otváraní účtu je nahadzovanie údajov a vytlačenie zmluvy (toto je asi najdlhšie) - ostatné - 2-5 minút. Číslo účtu budeš mať napísané na zmluve a účet je aktívny okamžite.

    Vo VÚB mi to trvalo 10 minút, v Dexia (dnes Prima) to trvalo 7 minút - mali rýchlejšiu tlačiareň a všetko urobí jedna osoba pri prepážke, v Slov. Sporiteľni mi to trvalo 30 minút (a to som musel ísť od jedného picmocha k druhému a potom naspäť).

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    len si nájdi správnu banku lebo je rozdiel v pojmoch bankovať a banovať

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    pri rýchlosti sporiteľne odhadujem na hodinu a pol.
    Skúsenosť z minulého mesiaca, kedy som bola donútená ísť tam vložiť prachy dodávateľovi...

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ved cislo uctu dostanes hned pri podpise zmluvy o ucte ... vytvorenie je zavisle od rychlosti nahadzovania udajov pracovnikom banky, rychlosti tlaciarne a rychlosti vasich podpisov - proste par minut

    SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

    SERVIS
    v csob hodinu! hodinu!! skoro ma piclo... ale verím že v iných to bude tak isto, veď musia ponúkať svoje produkty a to potom pekne zdržuje.

    pioter007 je offline (nepripojený) pioter007

    pioter007
    misoft Pozri príspevok
    Najpomalším článkom pri otváraní účtu je nahadzovanie údajov a vytlačenie zmluvy (toto je asi najdlhšie) - ostatné - 2-5 minút. Číslo účtu budeš mať napísané na zmluve a účet je aktívny okamžite.

    Vo VÚB mi to trvalo 10 minút, v Dexia (dnes Prima) to trvalo 7 minút - mali rýchlejšiu tlačiareň a všetko urobí jedna osoba pri prepážke, v Slov. Sporiteľni mi to trvalo 30 minút (a to som musel ísť od jedného picmocha k druhému a potom naspäť).
    v tom súhlasím - trvalo mi to asi 30 minút ale len s jednou (bankovníčkov) - našťastie som nemusel behať hore dole. bola celkom v pohode keď som povedal že nemam zaujem tak sa nesnažila znovu prehovarať a ponukať ďalšie zbytočnosti Učet už mám založený takže už len im cvakať 2€ mesačne za vedenie učtu ...

    Ale teraz trošku keď sme už pri tom a to ktorá Banka je podľa Vás najlepšia a prečo
    misoft To už ponúka väčšina.

    hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

    snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac hnedoočka
    bodliak Pozri príspevok
    V Tatre dostanes na pockanie aj platobnu kartu a aktivny internetbanking....
    s ich službami som spokojná i ja

    hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

    snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac hnedoočka
    pavol54 Pozri príspevok
    a mňa okradla o 130000 sk svine
    a to sa ako dá?
    bodliak Tak, že si neprečítaš zmluvu.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    hnedoočka Pozri príspevok
    a to sa ako dá?
    dá tak že donesieš návrh zmluvy na neodvolateľný akreditív a banka ti nadiktuje čo máš písať do ich formulárov lebo tak je to správne vychcaní Gréci to hneď zrealizujú falošnými dokumentami a peniažky pýtajú a banka im ich musí poslať, lebo akreditív je neodvolateľný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.