Zavrieť

Porady

Náklady spojené s pohrebom

Do dedenia musia byť zahrnuté náklady spojené s pohrebom aj v tom prípade ak všetci súrodenci vedeli, že poručiteľ nechal peniaze na pohreb? Nie je o tom žiadna písomná správa. Ak už to je v návrhu dedenia dá sa voči tomu ohradiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    bublifuk MiroslavV PF TU
    a kde nechal peniaze v banke alebo "v perine" ak su v banke može niekto disponovat s učtom. Stretol som sa s prípadmi kedy sa z účtu vyberali peniaze aj po smrti poručitela, ešte predtým ako bolo oznámené banke úmrtie. (o tom čo je v perine nikto nemusi vediet) teda hlavne notar su to len dalsie naklady ktore budete musiet vynalozit na notara. Ak su surodenci rozumný tak to tam nedavajte a rozdelte si to pomerne , pretoze ako som uz spominal vsetko vam zvysuje naklady. Ci sa da voci tomu ohradit no da, vsetko ale zalezi aj na notarovi ci bude ochotny.

    sisi1 je offline (nepripojený) sisi1

    sisi1
    Asi som sa nesprávne vyjadrila. Peniaze nechala babka u jedného zo súrodencov, ktorý pohreb aj financoval a teraz prišlo predvolanie na dedičské konanie a jedným z bodov na výpise majetku je aj pohľadávka pre súrodenca, ktorý pohreb vyplatil. Dá sa voči tomuto bodu ohradiť, stačí s tým nesúhlasiť priamo u notárky na dedičskom konaní, alebo skôr ešte pred pojednávaním. Ako postupovať???Veľké ďakujem za rady!!!!!!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sisi1 Pozri príspevok
    Asi som sa nesprávne vyjadrila. Peniaze nechala babka u jedného zo súrodencov, ktorý pohreb aj financoval a teraz prišlo predvolanie na dedičské konanie a jedným z bodov na výpise majetku je aj pohľadávka pre súrodenca, ktorý pohreb vyplatil. Dá sa voči tomuto bodu ohradiť, stačí s tým nesúhlasiť priamo u notárky na dedičskom konaní, alebo skôr ešte pred pojednávaním. Ako postupovať???Veľké ďakujem za rady!!!!!!
    Treba si to s tým súrodencom vyjasniť ešte pred dedičským konaním, ak sa nedá, potom to riešiť priamo pred notárkou a žiadať o vybratie nákladov na pohreb z jeho pohľadávky.
    bublifuk MiroslavV PF TU
    sisi1 Pozri príspevok
    Asi som sa nesprávne vyjadrila. Peniaze nechala babka u jedného zo súrodencov, ktorý pohreb aj financoval a teraz prišlo predvolanie na dedičské konanie a jedným z bodov na výpise majetku je aj pohľadávka pre súrodenca, ktorý pohreb vyplatil. Dá sa voči tomuto bodu ohradiť, stačí s tým nesúhlasiť priamo u notárky na dedičskom konaní, alebo skôr ešte pred pojednávaním. Ako postupovať???Veľké ďakujem za rady!!!!!!
    prednedavnom som mal tiez dedicske konanie, islo o dlh v banke a nejako mi uslo ze tam je pozicka cize som bol z toho prekvapeny notar mi na to povedal ze ja ten dlh uznat nemusim. ale ten dlh takymto neuznanim nezanika len si ho banka bude uplatnovat na sude. v pripade ze j ty by si ten dlh cosi uplatnuje brat neuznal musel by ist na sud lebo inak nebude zahrnuty v osvedceni o dedicstve

    neviem c i to pomoze aletkto mi to notar vysvetlil

    Náklady spojené s pohrebom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.