Zavrieť

Porady

Náklady spojené s MV

Som SZČO. Mám auto v podnikaní a odpisujem si zaň kilometre. Môžem si dať do nákladov všetko čo súvisí s MV ( opravy, nákup súčiastok ... )? Ak nie, v akom prípade sa to dá? Ďakujem
Usporiadat
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
ak ho máš zaradené v majetku , tak si uplatníš všetky náklady spojené s automobilom, dokonca aj ročný daňový odpis.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
zuzkaD
Som SZČO. Mám auto v podnikaní a odpisujem si zaň kilometre. Môžem si dať do nákladov všetko čo súvisí s MV ( opravy, nákup súčiastok ... )? Ak nie, v akom prípade sa to dá? Ďakujem
Je to firemné auto ?Alebo súkromné používané v súvislosti s podnikaním ?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

zuzkaD
Som SZČO. Mám auto v podnikaní a odpisujem si zaň kilometre. Môžem si dať do nákladov všetko čo súvisí s MV ( opravy, nákup súčiastok ... )? Ak nie, v akom prípade sa to dá? Ďakujem
Zuzka ak je auto zaradené do firmy, môžeš si dať do nákladov všetko čo súvisí s prevádzkou auta na účely podnikania. Treba viesť knihu jázd a sledovať tachometer. Nerozumiem čo znamená odpisujem si zaň kilometre, vysvetli.
Pekný verer...
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

dievčatá, čo máte raketové prsty ????
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
načo my všetci traja v rovnakej minúte nemyslíme? xixi
0 0
zuzkaD zuzkaD

zuzkaD je offline (nepripojený) zuzkaD

To auto je súkromné používané v súvislosti s podnikaním. Odpisujem si zaň kilometre - tzn. že si vediem knihu jázd. Ďakujem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Raketové prsty Janko nie , ale rýchlu myšku .....
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Ak nemáš zaradené auto v podnikaní, tak si nemôžeš uplatniť výdavky na údržbu auta. uplatníš si len kilom.náhradu za 1 km a to 6,20 + výpočet podľa spotreby v deň nákupu PHM. Cestná daň je tvojim výdavkom, ale nič viac.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pred očami mi zmizol príspevok , aký má dobrý dnes Zuzka deň a ako jej to páli .....a kde sa podel....
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zita5
Raketové prsty Janko nie , ale rýchlu myšku .....
Aha, ja som tú moju vytiahol zo šlopca
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Zitka aj ja som to postrehla, tak teda nemám vidiny...
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
zuzkaD
Som SZČO. Mám auto v podnikaní a odpisujem si zaň kilometre. Môžem si dať do nákladov všetko čo súvisí s MV ( opravy, nákup súčiastok ... )? Ak nie, v akom prípade sa to dá? Ďakujem
Dá sa to vtedy, ak auto budeš mať zaradené v majetku firmy.
0 0
zuzkaD zuzkaD

zuzkaD je offline (nepripojený) zuzkaD

Je aj iný spôsob ako mať auto v podnikaní a nepísať si knihu jázd? Počula som, že niektorí si nevedú knihu jázd. Ako to vlastne je?
0 0
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

Ak ho nemáš v majetku firmy, tak len spotrebu a 6,2 za km, nič viac, žiadne opravy, nákupy súčiastok ap.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
knihu jázd treba viesť, neviem a ani som nepočula o tom, že nie je povinnosť.
0 0
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

Stačí evidovať jazdy, nemusí to byť klasická KJ, ale služobné jazdy musia byť evidované, aby si mohla vypočítať km.
0 0
zuzkaD zuzkaD

zuzkaD je offline (nepripojený) zuzkaD

Zitka som rada že mi odpisujete na moju tému a rozumiem tomu - preto mi to páli.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
zuzkaD
Zitka som rada že mi odpisujete na moju tému a rozumiem tomu - preto mi to páli.
Zuzka , však som sa čudovala , išla som Ti dávať súhlas za to , že Ti páli a zrazu zmizla téma ...........
0 0
zuzkaD zuzkaD

zuzkaD je offline (nepripojený) zuzkaD

A keď dochádzam každý deň za prácou na to isté miesto ( napr. jeden mesiac stále ) musím si písať každý deň jazdu alebo sa tam dajú uplatniť diety?
0 0
ajty ajty

ajty je offline (nepripojený) ajty

Logicky mi z toho vychadza financne vyhodnejsie, ak je auto napisane na firmu, nie na sukromnu osobu. Je to tak?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať