Zavrieť

Porady

Ucet 391 a suvaha

poprosim , vie mi niekto povedat ak zauctujem 547/391 tvorba oprav polozky k pohladavke, ze kde sa na ktorom riadku objavi v suvahe 391.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    ... pozri riadok: 37, 39, 41, 42, 43, 44, 47, 49, 50, 51, 52, 53 a 54 ( podľa toho, o akú pohľadávku ide ... či krátkodobú alebo dlhodobú ... a voči komu ... ) ako korekcia medzi brutto a netto ... potrebné dôkladnejšie preštudovať súvahu: príspevok č. 2 od Tweety ..

    Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

    Mona Lisa
    promont maja Pozri príspevok
    ... pozri riadok: 37, 39, 41, 42, 43, 44, 47, 49, 50, 51, 52, 53 a 54 ( podľa toho, o akú pohľadávku ide ... či krátkodobú alebo dlhodobú ... a voči komu ... ) ako korekcia medzi brutto a netto ... potrebné dôkladnejšie preštudovať súvahu: príspevok č. 2 od Tweety ..
    OK, uz som si to presla, pomylila ma totiz suvaha od dodavatela sotwaru. Ale uz je to OK.
    Dakujem vsetkym

    Šípková je offline (nepripojený) Šípková

    Šípková
    Dobry den, prosim vas, nejde mi ten link vyššie. Tiež mám opravnú položku zaúčtovaná 547/391. Ucet 391 nastaveny ako ucet pasiv. V suvahe z programu mi dava do riadku 47-korekcia mínusovú sumu vo vyske opravnej polozky. Samozrejme ze potom nesedia aktiva a pasiva. Mam to len opravit na plusovu hodnotu? Ďakujem

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Šípková Pozri príspevok
    Dobry den, prosim vas, nejde mi ten link vyššie. Tiež mám opravnú položku zaúčtovaná 547/391. Ucet 391 nastaveny ako ucet pasiv. V suvahe z programu mi dava do riadku 47-korekcia mínusovú sumu vo vyske opravnej polozky. Samozrejme ze potom nesedia aktiva a pasiva. Mam to len opravit na plusovu hodnotu? Ďakujem
    ... neviem to čo máš za program - ale v mojom 391 je tiež označený ako pasívny, a do súvahy (výstup z programu) ho dáva plusom (t.j. defacto mínus z brutto).... buď to vykážeš vo výkaze správne, alebo skús v programe zmeniť typ účtu z pasívneho na aktívny a porovnaj výpočet.

    Šípková je offline (nepripojený) Šípková

    Šípková
    Stefan2005 Pozri príspevok
    ... neviem to čo máš za program - ale v mojom 391 je tiež označený ako pasívny, a do súvahy (výstup z programu) ho dáva plusom (t.j. defacto mínus z brutto).... buď to vykážeš vo výkaze správne, alebo skús v programe zmeniť typ účtu z pasívneho na aktívny a porovnaj výpočet.
    Bol nastaveny ako aktivny, ale pri spusteny uzavierky ho vysvietilo načerveno. Súvaha však vtedy bola správna. Opravila som ho na pasívny, uzávierka prebehla v poriadku, ale zasa v suvahe robí šarapatu, zrejme preto, že je to pasívny účet a v súvahe je na strane aktív. Opravím to v súvahe pri vyplňovaní, potom to už bude správne. Dakujem za odpoved.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Šípková Pozri príspevok
    Bol nastaveny ako aktivny, ale pri spusteny uzavierky ho vysvietilo načerveno....
    ... existuje k programom aj hot-line, treba zavolať, že čo a ako nastaviť, aby výstup z programu bol správny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.