Zavrieť

Porady

Nieco na meranie pH?

Zhanam nieco na meranie pH, najlepsie nejake lakmusove papieriky. Potrebujem merat rozpatie od cca. 3 do cca. 6, akurat na nete nic take neviem najst, vsetky rozsahy su nevyhovujuce a ja potrebujem s presnostou aspon 0,5. Chcem iba nieco lacne ako tie papieriky. Neviete niekto o niecom? Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Neviem, ci dobre poradim. Poznam iba jeden dovod merania pH, a to vody v bazene. V bazenarstve predavaju na to pomocky. Ale netusim aku maju presnost a je to dost drahe. Podla mna hovadina za par centov, ale tu sa uplatnuje obchodnicky duch, ze kto ma bazen, ten je prachac a treba ho podojit.

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Zájdi do lekárne
    2- vicktor - dovodov na meranie pH moze byt viacej, napr. ja si sledujem zakyslenie organizmu... Ale to skor patri do temy zdravie...

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    dalid Pozri príspevok
    Zájdi do lekárne
    2- vicktor - dovodov na meranie pH moze byt viacej, napr. ja si sledujem zakyslenie organizmu... Ale to skor patri do temy zdravie...
    Dalid, k čomu je dobre poznať, či mám zakyslený organizmus ?
    dalid Máš PM.

    mike3xl je offline (nepripojený) mike3xl

    mike3xl
    Ak Vás to ešte zaujíma ozvite sa mi - kúpil som si digitálny pH meter s presnosťou 0,1 jednotiek na meranie vody v bazény - pôvodne bol určený pre akvária - pre to asi tá presnosť... bolo to poslané z číny, čiže poštovné bolo dosť drahé, ale celé to bolo tuším do 25 eur...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Slayer666 Pozri príspevok
    Zhanam nieco na meranie pH, najlepsie nejake lakmusove papieriky. Potrebujem merat rozpatie od cca. 3 do cca. 6, akurat na nete nic take neviem najst, vsetky rozsahy su nevyhovujuce a ja potrebujem s presnostou aspon 0,5. Chcem iba nieco lacne ako tie papieriky. Neviete niekto o niecom? Vdaka.
    ...nie je jasné , na aký účel ......
    ...nie je to akože lacné ....no kúp si ....a máš pokoj ...

    Digitálny pH meter
    Konkrétny pH meter je určený na meranie hodnoty „pH“ v rozmedzí 0,0 až 14,0 neagresívnych, nežieravých a nehorľavých kvapalín, ktoré nesmú byť pod elektrickým napätím. Ideálne na meranie pH v rybníkoch, bazénoch a ďalšie.

    špecifikácie:

    Merací rozsah: 0,0 až 14,0 pH
    Presnosť: ±0.1 pH (20°C), ±0.2 pH. Rozlíšenie: 0,1 pH
    Prevádzkové podmienky: 0° až +50°C, vlhkosť ?95%
    Zdroj: 3 x 1,5 V gombíkové batérie typu AG13 (LR 44, SR 44 alebo 357 či 393 apod.) , 700 pracovných hodín
    Rozmery: 150*29*20mm, váha netto: 53g

    Balenie obsahuje:

    pH meter
    Slovenský návod
    Kalibračný šróbováčik
    Kalibračné vzorky (pH 6.86 a 4.00)

    Cena: 29,00 EUR / 1ks

    http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/271/digitalny-ph-meter

    ALEBO

    ...pozri ponuku...

    http://www.fisherww.sk/index.php?pag...mart&Itemid=13

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.