Zavrieť

Porady

TANKOVANIE v Rakúsku,

Ahojte,
please mozem si davat do nakladov blocky aj z cerpacky z Rakuska, ak nevykonavam ziadnu cinnost na uzemi AT??? Mam na SK zivnost a dost casto tam chodim na nakupy, len neviem,ci mi danovaci uznaju aj benzinove blocky z Rakuskej cerpacky. Poradite mi prosim ? Vdaka moc.

Matej
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fue je offline (nepripojený) fue

    fue
    RAKÚSKO
    NEVRÁTIA DPH
    viažúce sa kúpu a nájom osobného automobilu a jeho udržiavanie v prevádzke;
    reprezentačné výdavky a výdavky na zábavu
    VRÁTIA DPH
    zjednodušené daňové doklady do 150 EUR nemusia obsahovať údaje o odberateľovi;
    ostatné doklady musia mať všetky náležitosti faktúry
    MINIMÁLNE LIMITY výšky DPH na vrátenie
    50 EUR za celý rok
    400 EUR za časť roku
    PREDKLADANIE KÓPIÍ FAKTÚR
    nevyžadujú
    Je potrebné si preštudovať §55 a predovšetkým paragraf 55f. Tak ako u nás platia pravidlá pre vrátenie dane uvedené v §§55a až 55e mali by byť analogické v rámci celej EU, pretože ide o jednotné pravidlá.
    V prípade, že suma za rok nedosiahne suma dph viac ako 50 EUR, dph je daňovým nákladom, pretože nie je možne požiadať o jej vrátenie. Ak suma dph za rok presiahne sumu 50 EUR a vy "dobrovoľne" nepožiadate o jej vrátenie tak je pripočítateľnou položkou k daňovému základu DzP.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    A preco by ti neuznali? Mozes mat viac dovodov, preco chodis tankovat na tu-ktoru cerpacku. Nizsia cena, vacsia dovera v kvalitu paliva... Nikde v zakone nie je povedane, ze muis tankovat iba v ramci najkratsej trasy.

    Katka_M je offline (nepripojený) Katka_M

    Katka_M
    Dobry den, nevytvaram zbytocne novu temu, lebo moja otazka sa tyka tiez tankovania v Rakusku. chcela som pekne poprosit o radu.

    sme s.r.o., platca DPH a mam tiez blocky z Rakuska za naftu. blocky su vystavene aj s rakuskou DPH. chcela som sa opytat, ako to mam uctovat? davam normalne cely blocek do N? ako zauctujem tu DPH?
    vopred dakujem za rady.
    ucetni_fantozzi
    je dobre si tu DPH odclenit, aby ste vedeli spatne zistit, ci nevznika narok na vratenie dane, napr. ina AE uctu

    SSAndrea je offline (nepripojený) SSAndrea

    optimistka, pre ktorú účtovníctvo je nielen práca ale aj záľuba. A dúfam, že aj s pomocou Porady budem stále múdrejšia, múdrejšia a múdrejšia ...viac SSAndrea
    Dobrý deň - k tým dokladom na žiadosť o vrátenie DPH - bloky z ERP sa tiež prikladajú kópie alebo originály?? ďakujem

    fue je offline (nepripojený) fue

    fue
    Keďže žiadosť sa podáva výlučne elektronicky v žiadnom prípade nie písomne, tak nemôžu sa priložiť originál doklady. Vlastne nie je čo prikladať. doklady sa posielajú iba zoskenované !!!!! Vypisuje sa zoznam dokladov - ide o formulár ktorý je v elektronickej podobe na stranke Finančéro riaditeľstva - ten zoznam má určitú štruktúru ( čo sa tam uvádza ) ale o tom sa už tu určite hovorilo. Pozor nie všetky doklady sú súčasťou žiadosti - každý štát ma stanovenú sumu reps. podmienky ktoré doklady treba zoskenované priložiť a to je stačí uviesť iba do zoznamu ( a nemusia sa ani prikladať ! ). Dúfam, že som to vysvetlil správne a že som to nedomotal. Poprípade sa k tomu vyjadrite aj iný skúsenejší !!!!

    SSAndrea je offline (nepripojený) SSAndrea

    optimistka, pre ktorú účtovníctvo je nielen práca ale aj záľuba. A dúfam, že aj s pomocou Porady budem stále múdrejšia, múdrejšia a múdrejšia ...viac SSAndrea
    ďakujem fue za odpoveď. Ja som si to tiež myslela, len dnes mi doniesla klientka doklady a konkrétne iba kópie blokov z ERP - že vraj originály potrebuje na žiadosť o vrátenie. tie žiadosti im nerobím ja ale iná firma. Musím to s ňou ešte prekonzultovať.

    Katka_M je offline (nepripojený) Katka_M

    Katka_M
    dakujem Vam vsetkym aj ja za informacie. uz v tom mam uplne jasno. potrebovala som si to len ujasnit. takze dakujem.

    TANKOVANIE v Rakúsku,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.